Acronis True Image 2016: jeszcze więcej kopii zapasowych w chmurze

Acronis True Image 2016: jeszcze więcej kopii zapasowych w chmurze
Redakcja

17.08.2015 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Acronis właśnie poinformowała o wydaniu najnowszej wersji swojego sztandarowego narzędzia, jakim jest oprogramowanie True Image. Pakiet ten od lat służy użytkownikom do wykonywania kopii zapasowych i przenoszenia danych między różnymi urządzeniami. Najnowsza wersja sygnowana na rok 2016 poszerza jego możliwości i opcje pracy w chmurze.

Aplikacja Acronis True Image może być znana naszym użytkownikom nie tylko za sprawą swojej pełnoprawnej wersji, ale także edycji dołączanych do niektórych dysków. Producenci napędów SSD często dołączają nieco zubożoną edycję HD przeznaczoną do skopiowania danych ze starego HDD na nowy. Warto jednak zwrócić uwagę i na edycję pełnoprawną, znajdziemy tu bowiem wiele przydatnych narzędzi. Producent deklaruje ponadto, że wersja 2016 jest już w pełni zgodna z systemem Windows 10. Interfejs nie uległ zmianom, wciąż jest bardzo prosty, choć skrywa pod sobą zaawansowane narzędzia do użycia zarówno w domu, jak i w firmie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsza odsłona pakietu wprowadza nowe centrum zarządzania kopiami zapasowymi – Family Dashboard. Dzięki niemu użytkownik może zarządzać tworzeniem kopii na wszystkich urządzeniach skonfigurowanych w obrębie swojego konta. Nie tylko komputerach, ale także smartfonach i tabletach. Konsola ta jest dostępna z poziomu strony internetowej, umożliwia synchronizowanie i sterowanie programem na platformach Windows Mac OS X, iOS, a także Androidzie. W razie potrzeby z jej poziomu nie tylko zaplanuje cykliczne wykonywanie kopii, ale także uruchomimy dowolne zadanie ręcznie. Oprócz tego w nowej wersji wprowadzono archiwizowanie danych na podstawie analizy: program bada, jak często modyfikujemy wybrane dane i umożliwia ich archiwizowanie w chmurze, co pozwala na oszczędzanie miejsca na dysku.

Z kopii zapasowej w chmurze korzystać możemy także na urządzeniach mobilnych. Wgrywanie plików powinno być realizowane jeszcze szybciej dzięki ulepszonym mechanizmom za to odpowiedzialnym. Producent zdecydował się również na przywrócenie modułu Try&Decide. Dzięki niemu możemy bez obaw o stan komputera instalować niesprawdzone oprogramowanie i przeglądać podejrzane strony internetowe. W przypadku ewentualnej infekcji, nieautoryzowanej modyfikacji naszych danych lub ich uszkodzenia, Try&Decide pozwoli na przywrócenie systemu do wcześniejszego stanu. Można to więc uznać za aplikację to tworzenia migawek aktualnego stanu systemu. Istotna zmiana to także inne podejście do pakietów językowych. Teraz zmiana języka nie wymaga ponownej instalacji, opcję tę zmienimy w ustawieniach pakietu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście wszystkie wcześniejsze opcje są wciąż dostępne: możemy więc tworzyć kopię całego komputera, dysków, ale także pojedynczych plików i folderów. Rozbudowane ustawienia pozwalają na dopasowanie każdego aspektu kopii, jej zabezpieczenie przez szyfrowanie, zautomatyzowanie pracy, a także tworzenie nośnika ratunkowego. Najnowszą wersję Acronis True Image 2016 znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)