ADATA IUDD362. Karty pamięci microSD do zadań specjalnych

ADATA IUDD362. Karty pamięci microSD do zadań specjalnych
Piotr Urbaniak

23.04.2019 13:03, aktual.: 23.04.2019 13:48

Firma ADATA rozszerza ofertę o nową linię kart pamięci microSD – IUDD362. Produkt ten jest o tyle nietypowy, że przeznaczono go dla osób oczekujących przede wszystkim jak największej żywotności, a nie maksymalnej wydajności czy wyjątkowo atrakcyjnej ceny.

Karty ADATA IUDD362 bazują na pamięciach typu SLC. Co to oznacza? Zapisują tylko jeden bit informacji na komórkę, która ogólnie obsługuje zaledwie dwa stany logiczne. W konwencjonalnych microSD stosuje się przeważnie czterostanowe kości MLC, a czasem nawet ośmiostanowe TLC; znacznie tańsze w produkcji, ale cechujące się gorszą żywotnością.

Nie najszybsza, ale solidna

Zważywszy na prędkość odczytu równą najwyżej 30 MB/s, a zapisu – 25 MB/s, karty ADAT-y nie pobiją rekordów wydajności. Pod tym względem są poniżej średniej.

Umiarkowane transfery rekompensują technologią korekcji błędów (ECC), która umożliwia wykrywanie i naprawianie błędów związanych z integralnością danych, a także systemem monitorowania statusu, S.M.A.R.T. Oprogramowanie ma zawczasu ostrzec przed ewentualną awarią.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Producent przewidział cztery wersje pojemności: 8 GB, 4 GB, 2 GB oraz 1 GB. Ich czas bezawaryjnej pracy, bez względu na pojemność, został oceniony na 3 mln godz. (MTBF).

Karta do zadań specjalnych

IUDD362 są rekomendowane głównie do zastosowań przemysłowych; systemów automatyzacji i transportu. ADATA sugeruje wykorzystanie w rozmaitych rejestratorach parametrów podróży, dając zarazem gwarancję niezakłóconego działania w temperaturze od -45 do +85 st. Celsjusza.

Sprzęt ma trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Ceny póki co nie podano, ale bez wątpienia nie będzie tak atrakcyjna – w stosunku do pojemności – jak w przypadku kart MLC czy TLC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)