ADATA SU750 – nowe dyski SSD sposobem na tanią modernizację komputera

ADATA SU750 – nowe dyski SSD sposobem na tanią modernizację komputera

ADATA prezentuje nowe, tanie dyski SSD (depositphotos)
ADATA prezentuje nowe, tanie dyski SSD (depositphotos)
Oskar Ziomek
22.02.2019 15:03

ADATA wprowadza do swojej oferty nowe, przystępne cenowo nośniki SSD. Modele SU750 to dyski z serii Ultimate, które ze względu na atrakcyjny stosunek możliwości i pojemności do ceny, powinny zainteresować przede wszystkim osoby chcące niskim kosztem przyspieszyć swój starszy komputer. Najtańszy model cechuje się pojemnością 256 GB i został wyceniony na niespełna 170 złotych.

Dyski wykorzystują pamięci 3D TLC NAND i osiągają prędkości do 550 MB/s podczas odczytu oraz 520 MB/w trakcie zapisu. Liczba losowych operacji wejścia i wyjścia to dla odczytu i zapisu odpowiednio 65 tys. i 75 tys. IOPS. Współczynnik MTBF pozwalający oszacować wytrzymałość urządzenia wynosi w tym przypadku 2 miliony godzin. ADATA zwraca również uwagę na odporność na wstrząsy i wibracje do 1500 G / 0,5 ms oraz szeroki zakres temperatur pracy – od 0 do 70 stopni Celsjusza.

  • ADATA SU750 – nowa seria budżetowych nośników SSD, fot. materiały prasowe.
  • ADATA SU750 – najtańszy model to wydatek niespełna 170 złotych, fot. materiały prasowe.
[1/2] ADATA SU750 – nowa seria budżetowych nośników SSD, fot. materiały prasowe.

Łatwa migracja danych

Kupujący nowe dyski ADATA nie powinni się obawiać etapu przenoszenia danych ze starego komputera. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, w zestawie z każdym SU750, użytkownik otrzyma darmowe oprogramowanie, które ułatwi ten proces. Program pozwoli w kilku prostych krokach przenieść same dane lub cały system operacyjny, najpewniej analogicznie jak choćby w przypadku przetestowanego przez nas laptopa Kiano Elegance 14.2 Pro.

W sprzedaży znajdą się warianty o pojemności wspomnianych 256 GB, ale także 512 GB oraz 1 TB. Wszystkie modele zostaną objęte 3-letnią gwarancją bez limitu zapisanych danych. Ceny dwóch modeli o wyższych pojemnościach nie zostały na tę chwilę ujawnione. Zainteresowani akcesoriami firmy ADATA powinni zwrócić także uwagę na nowe słuchawki tego producenta, które zostały zaprezentowane w styczniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)