Adobe Flash 10.1 wszędzie nie licząc iPhone'a

Adobe Flash 10.1 wszędzie nie licząc iPhone'a

Redakcja
05.10.2009 12:09

Adobe poinformowało o pracach nad ważnym uaktualnieniem do swojego Flash Playera. Wersja 10.1 ma posiadać dużo nowości i być ogólnodostępna niezależnie od systemu operacyjnego.

Oczywiście pojawią się wersje na Windowsa, Mac OS oraz Linuksa. Dzięki nowym rozwiązaniom będzie on też lepiej współpracował z netbookami. Flash Player 10.1 dostępny ma być także na smartphony oraz inne urządzenia multimedialne - wliczając w to te działające na Androidzie, Symbianie, Windows Mobile oraz Palm webOS. W późniejszym terminie należy się także spodziewać wersji na produkty BlackBerry.

Nowy Flash Player będzie mógł wreszcie współpracować z procesorem graficznym. Ponadto będzie posiadać wiele rozwiązań służącym lepszej współpracy z urządzeniami mobilnymi – wliczając w to obsługę ekranów dotykowych (w tym multi-touch), akcelerometru oraz zmiennej orientacji ekranu. Ponadto w Flash 10.1 mają być zintegrowane elementy Adobe Flash Access 2.0.

Prace nad nowym Flashem już trwają. Adobe planuje udostępnić wersję beta na większość supportowanych systemów operacyjnych jeszcze w tym roku. Na początku przyszłego dołączą edycje na systemy Symbian oraz Android, a później także na BlackBerry. Ciągle nie ma żadnych informacji na temat prac nad wersją dla popularnego iPhone’a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)