Adobe: Flash ma Makach będzie szybszy niż w Windows

Adobe: Flash ma Makach będzie szybszy niż w Windows

Redakcja
09.02.2010 11:58

Na początku lutego informowaliśmy o ostrych słowach, jakie Steve Jobs wypowiedział pod adresem technologii Flash. Szef Apple dość jednoznacznie dał do zrozumienia, że nie jest zadowolony z produktów oferowanych przez Adobe. Odpowiedź na krytykę przyszła bardzo szybko: przedstawiciel Adobe obiecał, że już niedługo Flash na komputerach Mac będzie znacznie szybszy.

Na łamach swojego oficjalnego bloga Kevin Lynch, przedstawiciel Adobe, stwierdził, że patrząc w przeszłość, technologia Flash zawsze działała znacznie szybciej pod systemem Windows niż na komputerach Mac. Lynch zaznaczył także, że obecnie jego firma ściśle współpracuje z Apple nad implementacją technologii Core Animation do aplikacji Flash Player 10.1. Zdaniem Lyncha znacznie ograniczyłoby to zużycie procesora i sprawiłoby, że renderowanie grafiki na Makach byłoby znacznie szybsze niż pod systemem Windows. Podobna poprawa szybkości ma nastąpić również w renderowaniu plików wideo. W Flash Player 10.1 zużycie procesora na komputerach Mac spadnie przy tego typu zadaniach o około 50 procent, co umożliwi uzyskanie zbliżonego efektu do Windows.

Emmy Huang, inna osoba związana z Adobe, odniosła się natomiast do luk jakie znajdują się w obecnej wersji programu Flash Player. W szczególności do tej odkrytej przez Matthew Dempsky'ego w roku 2008. Jako błąd określiła ona plan wprowadzenia poprawki dopiero przy okazji premiery Flash Player 10.1. Jej zdaniem stosowny patch powinien się ukazać dużo wcześniej. Przedstawicielka Adobe oficjalnie przeprosiła za to, że tak się nie stało.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)