Adobe Flash Player dostał ostatnią aktualizację. Koniec ładowania treści w styczniu 2021 r.

Adobe Flash Player dostał ostatnią aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Adobe Flash Player dostał ostatnią aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

09.12.2020 14:09, aktual.: 09.12.2020 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe Flash Player otrzymał historyczną, ostatnią aktualizację. Wraz z końcem grudnia bieżącego roku technologia ta straci wsparcie producenta, a co za tym idzie, dalsze korzystanie będzie szczególnie niebezpieczne. Od 12 stycznia 2021 roku Adobe dodatkowo zablokuje ładowanie zawartości Flash w odtwarzaczu, przez co utrzymywanie treści tego rodzaju w sieci zupełnie straci sens.

O ostatniej aktualizacji Adobe Flash Playera można przeczytać w oficjalnej dokumentacji. Producent dziękuje wszystkim użytkownikom i programistom, którzy pomogli rozwijać Flash Playera i jest dumny, jak ważną rolę odegrał w rozwoju internetu. Od lat jest zastępowany przez nowsze technologie, ale wciąż można go spotkać w wielu komputerach. Adobe wyraźnie radzi, by nie zwlekać z usunięciem Flash Playera z komputera do ostatniej chwili.

Koniec Adobe Flash Playera w grudniu 2020 roku był zapowiadany od dawna i w sumie można się dziwić, że nie zaplanowano go wcześniej. Jak wynika bowiem ze statystyk W3Techs, już w styczniu 2019 roku był wykorzystywany przez zaledwie 4 proc. stron internetowych. Obecnie Flash Playera wciąż można spotkać na mniej niż 2,5 proc. witryn.

W Polsce konieczność używania Flash Playera kojarzy się wielu osobom z platformą PUE ZUS, z poziomu której można zarządzać swoimi składkami ubezpieczeniowymi. Warto wiedzieć, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych od pewnego czasu pracuje nad nowymi wersjami wniosków i planuje zakończyć działania jeszcze w grudniu, wpisując się tym samym w harmonogram zakończenia wsparcia dla Flash Playera przez Adobe.

Najnowsza (i zarazem ostatnia) wersja Adobe Flash Playera jest dostępna do pobrania w naszym katalogu oprogramowania. Do wyboru wersja na Windowsa oraz macOS-a. Jeśli chcesz skutecznie usunąć Flash Playera z komputera, możesz skorzystać z oficjalnego programu do dezinstalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)