Adobe Photoshop Elements 12 i Premiere Elements 12 połączą wszystkie urządzenia w jedną galerię

Adobe Photoshop Elements 12 i Premiere Elements 12 połączą wszystkie urządzenia w jedną galerię

Adobe Photoshop Elements 12 i Premiere Elements 12 połączą wszystkie urządzenia w jedną galerię
24.09.2013 12:46, aktualizacja: 24.09.2013 14:09

FIrma Adobe zapowiedziała kolejne wersje popularnych programów przeznaczonych dla amatorów i osób, które nie potrzebują pełnych możliwości Photoshopa czy Premiere Pro — Photoshop Elements 12 do grafiki rastrowej i Premiere Elements 12 do montażu filmów.

Photoshop Elements 12 wyszedł naprzeciw oczekiwaniom osób, które przechowują swoje zdjęcia na wielu urządzeniach — tablecie, smartfonie, komputerze czy aparacie z WiFi. W tej wersji programu wszystkie znajdą się w jednej bibliotece i będzie można jednym kliknięciem skopiować je na komputer do edycji, a także wybrać które albumy będzie można oglądać na urządzeniach mobilnych. Do programu trafi także kolejne ciekawe narzędzie z rodziny Content Aware: Move. Dzięki niemu bez problemu przeniesiemy obiekt z jednego miejsca zdjęcia w inne, a obszar, z którego został on wycięty, zostanie automatycznie uzupełniony teksturą generowaną na podstawie jego otoczenia. Podobnie uzupełnione zostaną puste fragmenty, które pojawią się po wyznaczeniu pionu zdjęcia.

New Features in Photoshop Elements 12

Do narzędzia pozwalającego usunąć czerwone oczy osób na zdjęciach dołączą funkcje przeznaczone dla naszych pupili, dzięki którym usuniemy także żółte czy zielone odbicia z oczu psów czy kotów. Leniwych ucieszą inteligentne ustawienia korekty zdjęć, które „uczą się” w miarę edycji i z czasem przystosowują się do indywidualnych preferencji użytkownika. Ponadto, znajdziemy tu możliwość szybkiego dodawania ramek, efektów i nakładania tekstur na zdjęcia oraz udostępniania na różnych serwisach oraz w prywatnych galeriach.

Premiere Elements 12 również ma możliwość komunikacji z wieloma urządzeniami i kopiowania z nich materiałów wideo. Filmom można nadać ciekawy wygląd dzięki efektom „w stylu Hollywood”, które wystarczy przeciągnąć na film. Do obiektów poruszających się na klipie można „przypiąć” tekst lub grafiki, które będą za nim podążać. Podobnie jak w Photoshop Elements 12, tu również znajdziemy uczące się z czasem narzędzia korekty.

What's New in Premiere Elements 12?

Wbudowane samouczki pozwolą odkryć możliwości programu oraz zapoznać się z technikami edycji filmów, jak przycinanie klatek, dodawanie przejść oraz ścieżki dźwiękowej. Przy tworzeniu oprawy audio użytkownik ma do dyspozycji 250 efektów oraz 50 melodii, które automatycznie zostaną dostosowane do długości klipu.

Wersję próbną Photoshop Elements 12 już można pobrać z naszej bazy programów, Premiere Elements 12 jeszcze nie została udostępniona. Oba produkty są dostępne dla Windows i OS X. Na stronie Adobe można już złożyć zamówienie na oba programy. Premiere Elements kosztuje 102,09 € (aktualizacja od 79,95 €), Photoshop Elements dostępny jest w tej samej cenie, można także zamówić aktualizację obu programów za 126,69 € lub pakiet w cenie 153,75 €.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)