Adobe potwierdza - Windows Mobile 7 bez Flasha

Adobe potwierdza - Windows Mobile 7 bez Flasha

Redakcja
15.02.2010 12:53

Adobe potwierdziło, że obsługa technologii Flash w systemie Windows Mobile 7 nie będzie dostępna, przynajmniej w chwili premiery. Obie firmy pracują jednak wspólnie nad dodaniem wtyczki, która zapewni obsługę pełnej wersji Adobe Flash 10.1 krótko po premierze Windows Mobile 7.

Obsługa Flash w wersji 10.1 przez zaawansowane telefony komórkowe będzie niezwykle istotna. Wersja ta zmieni dość znacząco sposób działania produktu, jej możliwości będą bardzo zbliżone do tych znanych z wersji przeznaczonej dla komputerów. Ponadto dzisiaj firma Adobe zapowiedziała, że ma w planie wydanie specjalnie przygotowanej platformy AIR dedykowanej dla urządzeń mobilnych i działającej w oparciu o Flash 10.1. Początkowo AIR będzie współpracował z telefonami działającymi pod kontrolą systemu Android oraz produktami firmy Blackberry. Obsługa Adobe AIR przez telefony komórkowe i kieszonkowe komputery znacząco ułatwi tworzenie aplikacji dla urządzeń mobilnych. Dzięki AIR producenci oprogramowania w wielu przypadkach nie będą musieli przepisywać swoich produktów na inne platformy.

Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z planem, nowa wersja Windows Mobile zostanie oficjalnie zapowiedziana przez Steve'a Balmera na trwającej właśnie konferencji Mobile World Congress.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)