Adobe prezentuje dwie świetne aplikacje i świetlaną przyszłość Creative Cloud

Adobe prezentuje dwie świetne aplikacje i świetlaną przyszłość Creative Cloud

Adobe prezentuje dwie świetne aplikacje i świetlaną przyszłość Creative Cloud
05.10.2015 16:53, aktualizacja: 05.10.2015 18:33

Czy Creative Cloud może stworzyć „sieciowe płótno” dla artystów na całym świecie? Taką właśnie wizję usług w chmurze ma Adobe. CC ma być miejscem, gdzie ludzie znajdują inspirację, zdobywają zasoby, tworzą i prezentują swoje prace bez względu na to, gdzie tak naprawdę się znajdują.

Obraz

W Los Angeles właśnie trwa konferencja Adobe MAX, podczas której prawie 7 tysięcy osób z różnych branż zdobywają nową wiedzę o produktach firmy Adobe i tym, co je czeka. Do dużej już rodziny dołączyły dziś kolejne dwa produkty, kierowane do użytkowników urządzeń z systemem iOS: Photoshop Fix i Capture CC.

Adobe Photoshop Fix spełnia marzenia smartfonowych fotografów, którym brakuje narzędzi do retuszu z prawdziwego zdarzenia. Aplikacja pozwala na podstawową edycję zdjęć i w końcu daje możliwość korzystania ze świetnych narzędzi do retuszu na smartfonie. Znajdziemy tu między innymi Formowanie i Świetne pędzle do retuszu, łatkę i klonowanie znane z pełnowymiarowego Photoshopa. Ponadto aplikacja rozpoznaje rysy twarzy i pozwala nieco ją ulepszyć bez naruszania oryginalnych rysów.

Obraz

Adobe Capture CC to nie tyle nowa aplikacja, co połączenie kilku znanych już narzędzi w jednym miejscu. Znajdziemy tu to, co wcześniej znajdowało się w Adobe Brush CC, Adobe Shape CC, Adobe Color CC i Adobe Hue CC. Oznacza to, że w aplikacji można stworzyć własny pędzel do wykorzystania w innych programach Adobe, zachowywać kształty na podstawie zdjęć zrobionych smartfonem, tworzyć palety kolorów do wykorzystania w projektach na podstawie zdjęć (można to robić także na stronie color.adobe.com) i tworzyć efekty dla filmów na podstawie zdjęć. W skrócie można powiedzieć, że dzięki tej aplikacji można pochwycić i zachować wszystko, co przynosi inspirację, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dzięki CreativeSync wszystkie zasoby uchwycone aplikacją Adobe Capture CC znajdą się w przestrzeni dysku Creative Cloud użytkownika i będą gotowe do użycia od razu po powrocie do domu. Można też od razu udostępnić je innym.

Poza aplikacjami Adobe zaprezentował także garść nowości, które niebawem będą częścią Creative Cloud. Wprowadzony niedawno sklep z materiałami graficznymi do wykorzystania w projektach będzie pozwalał także na handel filmami i zostanie zintegrowany z kolejnymi programami CC. Początkujący artyści będą mogli zbudować własne portfolio i opublikować je w Sieci za darmo, jeśli tylko wykupią abonament Creative Cloud.

Obraz

W programach także pojawi się sporo nowości. Produkty przeznaczone do pracy z filmami zostaną przystosowane do przetwarzania materiałów 8K i wykorzystywania techniki HDR. Do rodziny dołączy niebawem program Adobe Fuse CC, który Adobe kupił wraz z firmą Mixamo, przeznaczony do tworzenia modeli trójwymiarowych postaci. Interfejsy wielu programów zostaną ponadto dostosowane do pracy na ekranach dotykowych. Adobe zachęca tym samym do pracy poza domem i konsekwentnie dąży do tego, by z Photoshopa zrobić program do pracy z grafiką 3D, jakby jego możliwości wciąż były za małe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)