Adobe przestanie rozwijać większość aplikacji na tablety

Adobe przestanie rozwijać większość aplikacji na tablety

21.12.2012 17:44

Nieco ponad rok temu w sklepie Play znalazło się 6 aplikacji dla tabletów zaprojektowanych przez Adobe, znanych pod zbiorczą nazwą Touch Apps, część z nich pojawiła się również w wersjach dla iPada. Po roku Adobe postanowił zakończyć rozwijanie pięciu z nich.

Adobe Touch Apps Overview | Adobe Creative Cloud

Według Adobe część z wysiłków włożonych w rozwijanie Touch Apps się zwróciła, a część nie, dlatego też zmienią się priorytety w ich rozwijaniu. Adobe Debut (narzędzie do prezentacji projektów z pakietu Creative Suite), Adobe Collage (wizualizowanie pomysłów na moodboardach) i Adobe Proto (narzędzie do prototypowania układów stron lub aplikacji) od dziś nie będą otrzymywały żadnych aktualizacji ani łatek. Jeśli ktoś je już zainstalował, może z nich nadal korzystać. Adobe Ideas (mobilna hybryda programu do malowania z grafiką wektorową) nadal będzie rozwijany, ale tylko na iPada. Zakończone zostaną również prace nad Kulerem (mieszalnik barw z możliwością tworzenia palet kolorów na potrzeby malowania lub projektów) dla Androida, ale wciąż działać będzie wersja webowa, nie jest jasny los wersji dla iPada i iPhone'a, która była w przygotowaniu.

Jedynie Photoshop Touch zdołał się utrzymać (i prawdopodobnie zarobić na siebie) na obu platformach i będzie nadal rozwijany według planu. Nie jest również powiedziane, że Adobe nie wypuści nowych projektów dla tabletów… albo innych urządzeń z ekranami dotykowymi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)