Adobe usuwa krytyczną lukę - Google zrobił to wcześniej

Adobe usuwa krytyczną lukę - Google zrobił to wcześniej

22.03.2011 12:58, aktualizacja: 22.03.2011 13:17

Adobe usunął krytyczną lukę w odtwarzaczu Flash Player. Co ciekawe, wcześniej zrobił to Google na potrzeby przeglądarki Chrome.

Luka została zgłoszona tydzień temu przez firmę Adobe. Jak informowaliśmy wówczas, dziura powodowała zawieszenie aplikacji i pozwalała na wykonanie dowolnego kodu. Pozwalało to cyberprzestępcom na przykład na instalację szkodliwego oprogramowania. Problem dotyczył systemów Windows, Linux, Mac OS X, a także Solaris. Wykryta przez Adobe luka występowała nie tylko we Flash Playerze, ale również w bibliotece Authplay.dll, z której korzystają takie programy jak Reader, Acrobat oraz Acrobat X. Najnowsza aktualizacja Flash Playera do wersji 10.2.153.1 usuwa niebezpieczną dla użytkownika dziurę.

Historia jest tym bardziej ciekawa, że Adobe ogłosił, że udało mu się wyeliminować lukę kilka dni po tym, jak to samo zrobił Google. Firma z Mountain View udostępniła już tydzień temu aktualizację przeglądarki Chrome do wersji 10.0.648.134 (Windows, Linux, Mac), usuwającą dziurę we Flash Playerze. Ciekawe, czy zmobilizuje to Adobe do szybszego łatania luk w swoim oprogramowaniu?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)