Adobe zrezygnuje z rozwijania mobilnej wtyczki Flash

09.11.2011 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ZDNet poinformował, że w firma Adobe rozesłała do swoich partnerów notkę, w której informuje, że rozwój wtyczki Flash dla przeglądarek mobilnych zostanie wstrzymany.

Adobe nie ma już zamiaru aktualizować mobilnej wtyczki Flash dla nowych przeglądarek mobilnych, nowych systemów i nowych urządzeń. Obecne wydania wtyczki dla Androida i PlayBooka będą wspierane i użytkownicy urządzeń z Androidem i tabletu firmy RIM wciąż będą otrzymywać poprawki krytycznych błędów oraz aktualizacje bezpieczeństwa. Firmy, które mają dostęp do kodu źródłowego wtyczki, mogą oczywiście wydawać własne jej implementacje, ale Adobe nie zamierza brać udziału w ich rozwoju ani udzielać wsparcia technicznego. Zwolnione w ten sposób zasoby zostaną przeniesione na inne fronty, choć prawdopodobnie to ogłoszenie można połączyć ze zwolnieniem 750 pracowników. Nie ulega jednak wątpliwości, że energię poświęconą na daremne próby sprawienia, żeby Flash na telefonach zachowywał się grzecznie i nie zjadał całej baterii, Adobe może wykorzystać bardziej konstruktywnie.

Adobe ma zamiar skupić się na umacnianiu swojej pozycji w innych dziedzinach związanych ze światem urządzeń mobilnych. Firma ma między innymi zamiar mocno skupić się na rozwijaniu własnych aplikacji mobilnych. Ponadto znacznie zwiększy się wkład firmy Adobe w rozwój HTML5. Część pracowników zostanie oddelegowana do projektów związanych z udoskonalaniem środowiska umożliwiającego dostarczanie bogatych treści na komputery desktopowe, tak w przeglądarce jak i poza nią.

Adobe planuje umożliwić deweloperom budowanie natywnych aplikacji dla urządzeń mobilnych z wykorzystaniem Adobe AIR, które będą mogły trafić do wszystkich platform dystrybucji aplikacji dla urządzeń mobilnych. Oficjalna informacja na ten temat pojawi się na stronach Adobe prawdopodobnie dziś po południu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)