Adoptuj przyjaciela z Na4Łapy – aplikacją „randkową” dla psów i kotów ze schroniska

Adoptuj przyjaciela z Na4Łapy – aplikacją „randkową” dla psów i kotów ze schroniska

Adoptuj przyjaciela z Na4Łapy – aplikacją „randkową” dla psów i kotów ze schroniska
17.05.2016 14:23, aktualizacja: 17.05.2016 14:40

Oczywiście nie chodzi o typowe psie schadzki, ale o szansę dla psów ze schroniska na znalezienie nowego domu. Na4Łapy to aplikacja gdańskiego schroniska dla zwierząt „Promyk”, w działaniu przypominająca nieco aplikację randkową.

Na4Łapy to aplikacja, którą dla „Promyka” stworzyli wspólnie pracownicy gdańskiego magistratu, wolontariusze z trójmiejskiej grupy Koduj dla Polski i tworzącej oprogramowanie firmy Volanto, znanej między innymi jako autorzy PetBondCare – dzienniczka dla właścicieli zwierząt domowych.

Aplikacja ma pomóc w schronisku radzić sobie z ogromnym wyzwaniem, jakim jest przeprowadzenie procesu adopcji w taki sposób, by zwierzęta jak najkrócej przebywały w schronisku. Być może dzięki promocji, jaką zapewnia dostępność aplikacji, uda się też ułatwić zbieranie funduszy i zachęcanie wolontariuszy do pracy w schroniskach, które stale muszą zaspokajać zróżnicowane potrzeby przebywających w nim zwierząt, nie tylko w Gdańsku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na4Łapy przypomina aplikację randkową. Każde ze zwierząt przebywających pod opieką schroniska ma tam swój profil z podstawowymi informacjami, historią, jeśli jest znana, a także atrakcyjną galerią zdjęć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobnie jak na serwisie randkowym, tu także można przeglądać profile psów i kotów z podziałem na kategorie, a także wyszukiwać według podanych kryteriów. Podopiecznych schroniska, których chcemy poznać, można dodać do listy ulubionych. W aplikacji znajdziemy też informacje dotyczące procedury adopcji, informacje o schronisku i odnośnik do wsparcia placówki przez system PayLine. Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup żywności i produktów medycznych.

Na4Łapy to dobrze przygotowana aplikacja, która może realnie zwiększyć zaangażowanie mieszkańców Trójmiasta w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami i usprawnić proces adopcji. Pracownicy schroniska będą na bieżąco uzupełniać aplikację informacjami o psach i kotach trafiających do placówki.

Co ważne, aplikacja powstała całkowicie za darmo, dzięki zaangażowaniu pracujących po godzinach wolontariuszy. Wielu z nich na co dzień programuje lub projektuje dla międzynarodowych firm IT. Testy aplikacji zostały przeprowadzone przez pracowników schroniska.

Aplikacja stworzona została w zgodzie z obowiązującą w Gdańsku polityką otwartości. Jej częścią jest dostępność otwartego kodu, z którego mogą skorzystać inne samorządy. Miejmy nadzieję, że niebawem „Tinder dla zwierząt” będzie dostępny także w innych miastach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)