Aerize Explorer Pro: dobry menadżer plików dla Windows Phone w promocji za darmo

Aerize Explorer Pro: dobry menadżer plików dla Windows Phone w promocji za darmo

Aerize Explorer Pro: dobry menadżer plików dla Windows Phone w promocji za darmo
Paweł Piskurewicz
04.12.2014 10:24, aktualizacja: 04.12.2014 12:18

Wraz z premierą Windows Phone 8.1 Microsoft udostępnił API, które pozwalała na tworzenie funkcjonalnych menadżerów plików. Od tego czasu w sklepie pojawiło się sporo mniej lub bardziej przydatnych aplikacji tego typu. Jedną z ciekawszy jest Aerize Explorer Pro, który obecnie dostępny jest w promocji.

Z okazji miliona pobrań aplikacji autorzy postanowili udostępnić Aerize Explorer Pro za darmo. Co oferuje nam ten menadżer? Wśród standardowych opcji znajdziemy wsparcie dla plików przetrzymywanych w pamięci urządzenia i na karcie SD. W przeciwieństwie do wielu innych programów nie ma na stałe przypiętych folderów głównych telefonu takich jak zdjęcia, dokumenty, pobrane itp. To od nas zależy co dodamy do ekranu głównego. Niestety z jego poziomu nie obsłużymy żadnej z popularnych chmur.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aerize Explorer Pro pozwala rozpakować pliki skompresowane formatami: Zip, RAR, 7Zip oraz kompresować je jako zip. Aby chronić nasze dane przed innymi możemy zabezpieczyć program hasłem. Gdy dodatkowo odinstalujemy systemową aplikację Pliki, dostęp do naszych danych dla osób postronnych będzie utrudniony.

W ustawieniach znajdziemy przede wszystkim opcje związane z wyglądem program. Bardzo częstym problemem menadżerów plików na Windows Phone jest brak możliwości zmiany wielkości wyświetlanych ikon. Są zbyt duże i zajmują znaczną część ekranu utrudniając nawigację. Aerize Explorer Pro oferuje nam 3 wielkości z czego najmniejsza przypomina klasyczną listę plików. Szkoda tylko, że logo aplikacji zajmuje tak dużo miejsca. W nawigacji pomaga wyszukiwarka oraz możliwość sortowania według takich kryteriów jak: data, wielkość, typ plików oraz nazwa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aerize Explorer Pro nie jest najbardziej rozbudowanym menadżerem na Windows Phone, zapewne znajdą się też lepiej wykonane. Posiada jednak kilka zalet, które mogą trafić w subiektywne potrzeby użytkowników. Na pewno warto mu się przyjrzeć, zwłaszcza jeżeli do tej pory korzystaliście tylko z systemowej aplikacji Pliki. Aerize Explorer Pro możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)