Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył

Strona główna Aktualności
Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył
Po co ci Photoshop? Affinity Photo znacznie przyspieszył

O autorze

Affinity Photo z powodzeniem zastąpi Photoshopa w prostszych zadaniach. Dodatkowo nowa wersja Affinity Photo podnosi komfort pracy. Program zauważalnie przyspieszył.

Affinity Photo firmy Serif został wydany w wersji 1.7. Jeśli pracujesz na Macu, zauważysz spory wzrost wydajności narzędzi rastrowych. Ponadto Affinity Photo zyskał możliwość pracy z monitorami HDR i kilka nowych narzędzi.

Lepsza wydajność Affinity Photo

Szybszą pracę Affinity Photo na Macu zaobserwujesz, pracując z grafiką rastrową. Operacje związane z pędzlami i warstwami przyspieszyły nawet 10-krotnie.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przyspieszenia sprzętowego Metal w całym procesie przetwarzania. Jeśli twój Mac ma dyskretną kartę graficzną, Affinity Photo ma do niej doskonały dostęp dzięki Metalowi.

Ponadto Affinity Photo zyskał możliwość pracy na kilku kartach graficznych, zarówno wbudowanych (na przykład 4 kartach w nowym Macu Pro), jak i zewnętrznych.

Jeśli pracujesz na Windowsie, dostaniesz przyspieszenie sprzętowe w kolejnych wydaniach Affinity Photo. Na razie Affinity Photo dla Windowsa może pochwalić się zupełnie nowym zarządzaniem pamięcią, które przyspiesza wiele zadań 3- lub 4-krotnie. Na komputerach Surface zaś Affinity Photo będzie prawidłowo działać z rysikiem i pokrętłem Dial.

Inne nowości w Affinity Photo

Affinity Photo 1.7 może pracować na ekranach HDR i wykorzysta możliwości matrycy w nowym monitorze Apple Pro Display XDR. To spory krok w przód na polu precyzyjnego wywoływania cyfrowych zdjęć. Podczas edycji zobaczysz detale na słabo oświetlonych obszarach.

Ponadto Affnity Photo 1.7 szybciej ładuje pliki RAW i korzysta z nowego algorytmu demozaikowania. W porównaniu do poprzednich wydań może pochwalić się też lepszym usuwaniem szumu.

Podczas malowania i retuszu zauważysz, że pędzle zachowują się nieco inaczej. Affinity Photo 1.7 wprowadza zupełnie nowy silnik obsługi pędzli. Graficy i projektanci mogą skorzystać z panelu z zasobami, gdzie znajdą często używane w projekcie elementy. Malowanie symetryczne jest możliwe z 32 osiami.

Ile kosztuje Affinity Photo?

Aktualizacja jest darmowa. Affinity Photo dla Windowsa i macOS kosztuje 240 zł, ale z okazji premiery wersji 1.7 ceny programów zostały obniżone o 20 proc. Obecnie Affinity Photo możesz mieć za 190 zł. Wersja dla iPada kosztuje 75 zł.

W naszej bazie programów znajdziesz wersję próbną Affinity Photo dla Maca i Windowsa.

© dobreprogramy
s