After Reset – postapokaliptyczne RPG z dodatkiem przybyszy z kosmosu

After Reset – postapokaliptyczne RPG z dodatkiem przybyszy z kosmosu

After Reset – postapokaliptyczne RPG z dodatkiem przybyszy z kosmosu
Karolina Kowasz
02.08.2014 14:31

Wyobraź sobie Ziemię, na której znikąd pojawiają się tajemnicze konstrukcje istot z kosmosu, chronione silnymi polami energetycznymi, blokującymi jakikolwiek dostęp do nich. Przez pierwsze kilka lat nic się nie dzieje, by w końcu, w niewyjaśniony sposób, światu przydarzyła się katastrofa, która pochłonęła niemalże całe życie na planecie. Jedna trzecia świata to tak zwane czerwone strefy, miejsca, w których rozpoczął się łańcuch eksplozji nuklearnych, obecnie zamieszkane przez mutanty. Inna trzecia część to zółte strefy, będące ruinami miast pełnymi niedobitków ludzkiej rasy, zwalczającymi się wzajemnie by pozyskać wodę i żywność. Brzmi strasznie? A to dopiero początek historii w grze After Reset.

Black Cloud Studios swoją produkcję chce oprzeć o trzy filary, które uważa za podstawę do stworzenia dobrego tytułu. Gracze mogą więc od After Reset oczekiwać porządnego, postapokaliptycznego klimatu, nieliniowej fabuły i zaawansowanej mechaniki gry. Patrząc na stworzone przez twórców filmiki, mające zachęcić do wsparcia projektu, można zauważyć, że studio dba, aby fabuła była rozbudowana, każda z ras, które pojawią się w grze miała swoją historię, a grafika była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

Gracz będzie kierował swoją postacią za pomocą myszy, zaś świat będzie oglądał w widoku izometrycznym. Studio składa się z fanów popularnego Fallouta, nie dziwi więc wybór takiego rozwiązania, za to zdecydowano się na stworzenie uniwersum, które nie będzie podobne do retro apokalipsy w stylu lat '50 ubiegłego stulecia, tylko pójdzie w zupełnie innym, bardziej nowoczesnym i zbliżonym do naszych czasów, kierunku.

Historia naszej postaci rozpocznie się w miejscu podobnym do laboratorium, zaś bohater, budzący się ze snu w zupełnie opustoszałym miejscu, będzie musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko do gracza należy decyzja jak pokieruje swoją postacią, gdzie trafi i czy posłucha tajemniczego głosu, który do niego przemawia. Twórcy wzorowali się na grze Baldur's Gate, przez co nieistotne jest co zrobi nasza postać, pewne wydarzenia i tak ją dopadną. Z czasem nasz bohater może pozyskać kompanów, jednak twórcy nie zdradzą na razie zbyt wiele w tym temacie.

Do końca zbiórki na Kickstarterze pozostało jeszcze 19 dni, jednak już można być pewnym, że projekt zostanie zrealizowany. Twórcom After Reset udało się zebrać ponad półtora raza więcej, niż oczekiwali, przekroczony został także próg, który pozwoli na stworzenie pełnego intra w 3D. Jeżeli kwota osiągnie co najmniej 100 tysięcy, prace nad grą przyspieszą dwukrotnie.

Aby otrzymać produkcję oraz wczesny dostęp do testów alfy na Steamie (póki co gra wychodzi z etapu Greenlight), należy wesprzeć After Reset kwotą dwudziestu dolarów. Testy powinny się rozpocząć już wczesną jesienią tego roku.

Więcej informacji o tytule możemy przeczytać na jego oficjalnej stronie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)