Age of Empires: World Domination dla platform mobilnych zadebiutuje latem

Age of Empires: World Domination dla platform mobilnych zadebiutuje latem

Age of Empires: World Domination dla platform mobilnych zadebiutuje latem
Redakcja
15.04.2014 09:49

Age of Empires to seria, która dla wielu jest grą nie do zapomnienia – wnosząca elementy historyczne strategia, która za sprawą wielu detali zbudowała niesamowity klimat, własną otoczkę, która potrafiła wciągnąć bez opamiętania. Choć jakiś czas temu powstał remake AoE2 w wersji HD, nie oznacza to końca przypominania o tej wielkiej grze. Microsoft właśnie zapowiedział, że Age of Empires zobaczymy również na urządzeniach mobilnych. Jej tworzeniem zajmuje się natomiast grupa KLab Games.

Pierwsze wzmianki o mobilnej wersji Age of Empires miały miejsce już w połowie ubiegłego roku, gdy na jaw wyszły informacje o planach na iOS. Spekulowano wtedy, że gra będzie portem Age of Empires: Online dla platform mobilnych, niemniej okazuje się, że będzie to gra zupełnie inna, nowa. Na razie nie wiadomo dokładnie, co zaoferuje Age of Empires: World Domination, bo właśnie tak będzie nazywała się ta gra. Z opublikowanego filmu widać, że oczywiście wszystko zostanie „po staremu”, będzie to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym. Wiadomo również, że w grze pojawią się następujące nacje: Celtowie, Frankowie, Hunowie i Wikingowie. Zdecydowanie będzie to więc coś opartego na drugiej części bardzo popularnej serii.

Gra ma pojawić się latem, zarówno dla wspomnianego już iOS, Androida jak i Windows Phone. Czy zdobędzie popularność? Tego nie wiadomo, niemniej dotychczasowe gry z tej serii zachęcają. Oby była to produkcja godna używanej nazwy. Jak wiadomo, nie każdy port, konwersja czy remake są udane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)