Age of Empires: World Domination dla platform mobilnych zadebiutuje latem

Age of Empires: World Domination dla platform mobilnych zadebiutuje latem15.04.2014 09:49
Age of Empires: World Domination dla platform mobilnych zadebiutuje latem
Redakcja

Age of Empires to seria, która dla wielu jest grą nie do zapomnienia – wnosząca elementy historyczne strategia, która za sprawą wielu detali zbudowała niesamowity klimat, własną otoczkę, która potrafiła wciągnąć bez opamiętania. Choć jakiś czas temu powstał remake AoE2 w wersji HD, nie oznacza to końca przypominania o tej wielkiej grze. Microsoft właśnie zapowiedział, że Age of Empires zobaczymy również na urządzeniach mobilnych. Jej tworzeniem zajmuje się natomiast grupa KLab Games.

Pierwsze wzmianki o mobilnej wersji Age of Empires miały miejsce już w połowie ubiegłego roku, gdy na jaw wyszły informacje o planach na iOS. Spekulowano wtedy, że gra będzie portem Age of Empires: Online dla platform mobilnych, niemniej okazuje się, że będzie to gra zupełnie inna, nowa. Na razie nie wiadomo dokładnie, co zaoferuje Age of Empires: World Domination, bo właśnie tak będzie nazywała się ta gra. Z opublikowanego filmu widać, że oczywiście wszystko zostanie „po staremu”, będzie to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym. Wiadomo również, że w grze pojawią się następujące nacje: Celtowie, Frankowie, Hunowie i Wikingowie. Zdecydowanie będzie to więc coś opartego na drugiej części bardzo popularnej serii.

Gra ma pojawić się latem, zarówno dla wspomnianego już iOS, Androida jak i Windows Phone. Czy zdobędzie popularność? Tego nie wiadomo, niemniej dotychczasowe gry z tej serii zachęcają. Oby była to produkcja godna używanej nazwy. Jak wiadomo, nie każdy port, konwersja czy remake są udane.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)