Aktualizacja 5.0 dla PlayStation 4 nie spodoba się wielu dzieciom

Strona głównaAktualizacja 5.0 dla PlayStation 4 nie spodoba się wielu dzieciom
18.08.2017 13:52
Aktualizacja 5.0 dla PlayStation 4 nie spodoba się wielu dzieciom

Sony chce uczynić ze swojej konsoli prawdziwe centrum rodzinnejrozrywki – z naciskiem na „rodzinnej”. Przygotowywana od kilkumiesięcy aktualizacja firmware PlayStation 4 do wersji 5.0 właśnietrafia do pierwszych użytkowników, przynosząc przede wszystkimrozbudowany, a zarazem prosty w obsłudze system zarządzaniauprawnieniami Family on PSN. Na pewno wiele dzieci zacznie terazmyśleć o zbudowaniu własnego gamingowego peceta, znacznie bardziejodpornego na rodzicielską kontrolę.

Family on PSN (po polsku Rodzina PSN) całkowicie zastępujedotychczasowy system kont głównych i podrzędnych (Master/sub).Pierwszy z użytkowników zostaje teraz Menedżerem Rodziny, mogącymzakładać inne konta i przyznawać im uprawnienia takie jakRodzic/Opiekun, Dorosły oraz Dziecko.

350203466318374849

Zarówno Menedżer Rodziny, jak i Rodzice/Opiekunowie mogą terazwprowadzać ograniczenia dla kont Dzieci, związane z dostępem dokomunikacji z innymi graczami, możliwością uruchamiania gier,dostępem do przeglądarki internetowej oraz wydatkami w PlayStationStore. W Ameryce Północnej Sony chce pobierać 50 centów zasprawdzenie, czy dorosły jest faktycznie dorosły – jak towyglądać będzie u nas, tego jeszcze nie wiadomo.

350203466318505921

Skoro już o komunikacji ze znajomymi mowa, to spodobać siępowinna nowa metoda zarządzania listą znajomych. Można teraztworzyć Custom Lists (po polsku Listy niestandardowe), zbierająceznajomych według określonych cech – np. tych, którzy grają wokreśloną grę. W wysyłanych do znajomych wiadomościach możnabędzie osadzić utwory muzyczne. Łatwiej też będzie opuszczaćgrupy dyskusyjne.

350203466318636993

Kolejną ważną nowością jest rozbudowanie funkcjistreamingowych konsoli. Posiadacze PS4 Pro i odpowiednio dobregopołączenia z Internetem będą mogli udostępniać swoje rozgrywkina Twitchu w 1080p i 60 FPS. Posiadacze przystawek wirtualnejrzeczywistości będą mogli też zobaczyć w trybie VR komentarzeoglądających transmisję. A jeśli będą oglądać w VR filmy, tousłyszą dźwięki 5.1 i 7.1 surround, co pozwoli jeszcze głębiejzapaść w film.

Można będzie wreszcie wyłączyć wyskakiwanie powiadomień ikomunikatów podczas oglądania filmów, jak również wyłączyćpodgląd wiadomości w wyskakujących powiadomieniach i zmienićich kolor z białego na czarne. Z kolei szybkie menu zaoferujebezpośredni dostęp do powiadomień, także w trakcie pobierania iinstalowania gier.

Wszystko na temat firmware 5.0 dla PlayStation 4 znajdziecie nabloguSony. Nie podano jeszcze terminu, w którym zostanie onoudostępnione dla wszystkich, ci jednak, którzy otrzymalizaproszenia do testów beta, mogą sami zaprosić jeszcze dwóchznajomych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)