Aktualizacja Chrome'a bez odwiedzania Sklepu Play. Nowość można testować na Androidzie

Aktualizacja Chrome'a bez odwiedzania Sklepu Play. Nowość można testować na Androidzie

Chrome na Androida z nową metodą aktualizacji (depositphotos)
Chrome na Androida z nową metodą aktualizacji (depositphotos)
Oskar Ziomek
06.05.2019 15:31

Przeglądarka Google Chrome na Androida oferuje teraz nowy sposób instalacji aktualizacji. Chodzi o informowanie użytkownika o nowej dostępnej wersji oraz pobieranie jej bez pośrednictwa Sklepu Play. Całość przypomina więc nieco podejście znane choćby z Windowsa, gdzie większość aplikacji informuje o aktualizacjach we własnym zakresie i umożliwia ich bezpośrednie pobranie.

Nowość, o której mowa jest na razie dostępna wyłącznie w testowym wydaniu Chrome'a na Androida. Aby przystąpić do testów, trzeba więc zainstalować przeglądarkę w odmianie Canary, którą znajdziecie między innymi w naszym katalogu, w rozwijanym menu Wszystkie wersje.

  • Informacja o dostępnej aktualizacji przeglądarki, źródło: TechDows.
  • Ustawienia flag w Chrome Canary.
[1/2] Informacja o dostępnej aktualizacji przeglądarki, źródło: TechDows.

Na samej instalacji sprawa się jednak nie kończy. Trzeba jeszcze aktywować odpowiednią flagę wśród ustawień zaawansowanych, podobnie jak na potrzeby włączenia ciemnego motywu strony startowej lub sterowania przeglądarką przy pomocy gestów.

By to zrobić, trzeba odwiedzić listę wspomnianych eksperymentalnych opcji, czyli wpisać w polu adresu chrome://flags i zatwierdzić przyciskiem Enter. Teraz konieczne jest odnalezienie flagi #enable-inline-update-flow, do czego najprościej będzie użyć wyszukiwarki w górnej części ekranu. Wartość flagi należy przestawić na Enabled. Zmiany zostaną zastosowane po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Nowy sposób instalacji aktualizacji to tego typu zmiana, którą trudno "od ręki" przetestować. Najbliższa okazja pojawi się bowiem wraz z udostępnieniem nowego wydania Chrome'a Canary, czyli w najbliższych dniach. Możliwość instalacji aktualizacji będzie można zobaczyć w menu. Sam proces pobierania nie będzie się przy tym wiązać z koniecznością wyłączenia przeglądarki. Chrome będzie musiał zostać ponownie uruchomiony dopiero na etapie instalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)