Aktualizacja Dokumentów na Androida: ustawienia strony i nowe formaty

Aktualizacja Dokumentów na Androida: ustawienia strony i nowe formaty05.01.2017 14:37
Aktualizacja Dokumentów na Androida: ustawienia strony i nowe formaty

Google opublikowało właśnie aktualizację aplikacji mobilnych Dokumentów na Androidzie. Nowości dotyczą zarówno edytora tekstu, jak i arkusza kalkulacyjnego. Ponadto otrzymaliśmy także obsługę kolejnych formatów.

Pierwszą nowością w zaktualizowanych aplikacjach jest możliwość edycji ustawień strony. W edytorze tekstu możliwa jest już zmiana orientacji, można dostosować także rozmiar papieru, a także jego kolor.

350193138851407809

W arkuszu kalkulacyjnym dodano w nowej wersji kolejną funkcję IMAGE znaną z wersji przeglądarkowej. Na urządzeniach mobilnych możliwe jest osadzenie w komórce obrazka, a nawet wprowadzenie dodatkowych parametrów. Składnia formuły prezentuje się następująco:

=IMAGE("url"; x; y; z) url – adres obrazka x – wartość 1 poskutkuje dopasowaniem rozmiaru obrazka do komórki, 2 rozciągnie go do krawędzi, zaś 3 osadzi go w oryginalnym rozmiarze y – wysokość w pikselach z – szerokość w pikselach

Ponadto Dokumenty obsługują teraz kolejne formaty. Możliwy jest już eksport pliku do formatu EPUB. Importować, a także eksportować pliki, można natomiast odtąd w formatach ODT, ODS i ODP. Najnowsze wersje aplikacji Dokumentów Google znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)