Aktualizacja Windows 10 może powodować błędy w pakiecie Office. Microsoft szuka rozwiązania

Aktualizacja Windows 10 może powodować błędy w pakiecie Office. Microsoft szuka rozwiązania

Aktualizacja Windows 10 może powodować błędy w pakiecie Office. Microsoft szuka rozwiązania
Oskar Ziomek
03.12.2018 11:47

Użytkownicy Windowsa 10 czekający na instalację październikowej aktualizacji muszą uzbroić się w sporo cierpliwości. Mimo, że wdrażanie nowej wersji systemu ponownie postępuje od kilku tygodni, to nadal nie wszyscy mogą się doczekać momentu, w którym Windows Update poinformuje ich o dostępności do pobrania systemu w wersji 1809. Spowodowane jest to błędami, które wykrywane są w Windowsie u pierwszych użytkowników październikowej aktualizacji.

By zapobiec pojawianiu się usterek u kolejnych osób, Microsoft wstrzymuje aktualizację na tych komputerach, które działają z wykorzystaniem wadliwych sterowników czy oprogramowania. Jak wynika z informacji, na które zwraca uwagę serwis Softpedia, najnowsza wykryta usterka w Windowsie 10 związana jest z wykorzystaniem Morphisec Software Development Kit, w tym Cisco AMP for Endpoints, czego przykładem może być program Morphisec Protector. Jak się okazuje, komputery z tym oprogramowaniem mogą powodować błędy podczas korzystania z pakietu Office. Problemy mają pojawiać się podczas prób zapisania nowych dokumentów.

Możliwe problemy z działaniem Office'a to najnowsza znana usterka październikowej aktualizacji Windowsa 10. Źródło: historia aktualizacji Windows 10.
Możliwe problemy z działaniem Office'a to najnowsza znana usterka październikowej aktualizacji Windowsa 10. Źródło: historia aktualizacji Windows 10.

Jak czytamy na stronie pomocy technicznej Microsoftu poświęconej Windowsowi, producent już teraz pracuje razem z firmami Morphisec oraz Cisco, by rozwiązać problem. Wszystko wskazuje na to, że rozwiązaniem będzie nie tyle aktualizacja elementów Windowsa, co aplikacji, które powodują usterkę. Tak jak wspomniano wcześniej, do czasu rozwiązania problemu aktualizacja systemu zostanie wstrzymana u osób, które korzystają z tych programów, by uchronić je od kłopotów.

Pozostając w temacie październikowej aktualizacji Windowsa 10 warto zwrócić uwagę na skutki wszystkich błędów, które pojawiły się w systemie. Blokowanie aktualizacji kolejnym użytkownikom jest oczywiście słusznym krokiem, dzięki któremu Microsoft zmniejsza zasięg usterek w systemie, jednak skutkiem ubocznym jest bardzo niskie tempo wdrożenia. Jak wynika z najnowszych danych statystycznych, październikowa aktualizacja trafiła dotąd na mniej niż 3 proc. komputerów z Windowsem 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)