Aktualizacja Windows 7 do 11 będzie możliwa. Jest pewien szkopuł

Aktualizacja Windows 7 do 11 będzie możliwa. Jest pewien szkopuł

Windows 11
Windows 11
07.07.2021 07:02

Aktualizacja Windows 7 do 11 nie będzie przebiegała w tak prosty sposób, jak w przypadku Windowsa 10. Użytkownicy starszej wersji systemu będą musieli przygotować się na dość istotne utrudnienie. Konieczny będzie format dysku.

Według różnych danych, z Windows 7 korzysta obecnie między 10 a 20 proc. użytkowników komputerów. Wraz z premierą nowej wersji systemu, Microsoft pozwoli posiadaczom licencji na Windows 7 zaktualizować system do Windows 11. Choć wydaje się, że to prokonsumencki gest, jest tak tylko częściowo.

Okazuje się, że aktualizacja Windowsa 7 do najnowszej wersji, będzie wymuszać sformatowanie dysku, a więc skasowanie wszystkich danych, które na nim posiadaliśmy. Tak wynika z dokumentu opublikowanego przez Lenovo.

Większość urządzeń dostępnych w sprzedaży, będzie umożliwiała zaktualizowanie do Windows 11. Pojawią się opcje aktualizacji i czystej instalacji, by przejść z Windows 10 na Windows 11. Urządzenia z Windows 7, które spełniają wymagania sprzętowe, będą musiały przejść przez proces czystej instalacji, by przejść bezpośrednio do Windows 11 - czytamy na stronie Lenovo.

Wszyscy chętni, by odświeżyć swoją wersję systemu operacyjnego, będą musieli wobec tego wykonać kopię zapasową danych, jeśli chcą je zachować. W przeciwnym wypadku należy się z nimi pożegnać bezpowrotnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (197)