Aktualizacja Xiaomi Mi Box: koniec problemów z włączaniem pilotem i stabilnością Wi-Fi

Aktualizacja Xiaomi Mi Box: koniec problemów z włączaniem pilotem i stabilnością Wi-Fi
22.03.2019 23:20
Przystawka Xiaomi Mi Box dostała wyczekiwaną aktualizację
Przystawka Xiaomi Mi Box dostała wyczekiwaną aktualizację

Świetne wieści dla użytkowników przystawki Xiaomi Mi Box. Urządzenie otrzymało wyczekiwaną aktualizację oprogramowania, która zgodnie z deklaracją producenta rozwiązuje kilka istotnych błędów. Na liście wyeliminowanych usterek znalazły się między innymi problemy z wybudzaniem Mi Boksa pilotem. To problem, na który przez ostatnie miesiące – po aktualizacji do Androida 8.0 – zwracała uwagę znakomita większość użytkowników urządzenia.

Udostępniona aktualizacja Androida rozwiązuje również inne błędy. Producent deklaruje, że naprawił kłopot z niestabilnym połączeniem Wi-Fi oraz jego nieuzasadnionym, losowym rozłączaniem. Eliminacji problemu z wybudzaniem urządzenia ma natomiast towarzyszyć także zwiększenie stabilności połączenia Bluetooth z pilotem. Ponadto wyeliminowano błędy związane z artefaktami w aplikacji Netflix oraz dodano funkcję automatycznej zmiany częstotliwości wyświetlania klatek.

Xiaomi Mi Box po aktualizacji w końcu ma szansę działać bezbłędnie.
Xiaomi Mi Box po aktualizacji w końcu ma szansę działać bezbłędnie.

Aktualizacja to także nowsze zabezpieczenia Androida

Warto zwrócić uwagę, że aktualizacja wiąże się także z wdrożeniem do systemu nowych zabezpieczeń. Po instalacji, Xiaomi Mi Box jest zabezpieczony zgodnie z definicjami ze stycznia 2019 roku. To dobra informacja dla wszystkich osób, które dopiero chciały kupić swoją pierwszą przystawkę z Androidem TV i w przypadku Mi Boksa obawiały się aktualności systemu pod kątem bezpieczeństwa.

Informacja o możliwości instalacji opisywanej aktualizacji powinna wyświetlić się automatycznie, w formie powiadomienia na górze głównego ekranu. W przeciwnym razie, dostępność można także sprawdzić ręcznie, wymuszając instalację z poziomu menu. Aktualizacja wymaga pobrania niecałych 134 MB danych. Instalacja nie zajmuje dłużej niż kilka minut.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)