Xiaomi Mi Box: wyczekiwana aktualizacja do Androida 8.0 Oreo dostępna do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników korzystających z przystawek SmartTV Xiaomi Mi Box 3 lub zastanawiających się nad ich zakupem. Długo wyczekiwana aktualizacja Androida jest już dostępna dla tego urządzenia do pobrania przez kanał OTA (bezpośrednio z ustawień urządzenia). Instalowany jest Android 8.0 Oreo, a warto przypomnieć, że dotychczas sprzęt działał na Androidzie 6.0.1 Marshmallow z dawno nieaktualnymi poprawkami bezpieczeństwa i wyjątkiem była tylko garstka osób, której dane było testować Androida Nougat.

Aktualizacja waży około 600 megabajtów, zaś sam proces instalacji nie zajmuje więcej niż kilka minut. Nowa wersja systemu to nie tylko zaktualizowany ekran główny z dynamicznie zmieniającym się tłem, ale też lepsza optymalizacja. W moim przypadku po aktualizacji znacznie płynniejsze są animacje, zaś pilot reaguje bez opóźnień – wcześniej minimalną zwłokę dało się zauważyć, szczególnie podczas szybkiego przełączania opcji. Zauważyłem również wyeliminowanie problemu trzasków podczas odtwarzania muzyki z klienta serwera Plex.

Zaktualizowany Mi Box działa więc sprawniej i jest przy tym wygodniejszy w obsłudze. Menu główne jest teraz bardziej przejrzyste i można w nim ręcznie zarządzać kanałami polecanych treści niezależnie dla każdej aplikacji. Wcześniej również było to możliwe, ale polecana zawartość agregowana była w jednym widoku. Teraz dla każdego programu dostępny jest osobny rząd na miniatury.

Zależnie od upodobań można przy tym wybrane programy całkowicie ukryć. To także pozytywna zmiana względem poprzedniej wersji systemu. Wcześniej bowiem w przypadku fabrycznie zainstalowanego Netfliksa oraz RedBullt TV zrezygnować można było jedynie z proponowanych treści z tych aplikacji, ale już nie z ikon na ekranie domowym – teraz jest taka możliwość i z pewnością docenią ją użytkownicy, którzy z wymienionych programów po prostu nie korzystają.

Aktualizacja do Androida Oreo wiąże się także z odświeżeniem aktualizacji zabezpieczeń. Wcześniej Mi Box działał na definicjach z lipca ubiegłego roku, natomiast teraz dostępne są poprawki z kwietnia 2018 roku. Mowa jest więc nie tylko o sprawniejszym działaniu i bardziej atrakcyjnym interfejsie, ale także zwiększonym poziomie bezpieczeństwa urządzenia.

Na koniec warto przypomnieć, że Xiaomi Mi Box jest wciąż chętnie wybieraną przez użytkowników przystawką do telewizorów, które nie mają same w sobie funkcji smart. Na rynku znaleźć można rzecz jasna wiele konkurencyjnych produktów, ale to Mi Box zyskał całą masę pozytywnych opinii, między innymi dzięki wbudowanej funkcji Google Chromecast, obsłudze filmów w 4K przy 60 klatkach na sekundę i obsłudze trybu HDR. Przystawka kosztuje niecałe 300 złotych i od niedawna można ją kupić nawet w marketach sieci Biedronka.

© dobreprogramy
s