AKVIS NatureArt 7.0 czyli trochę ognia i lodu na Twoich zdjęciach

AKVIS NatureArt 7.0 czyli trochę ognia i lodu na Twoich zdjęciach

AKVIS NatureArt 7.0 czyli trochę ognia i lodu na Twoich zdjęciach
20.04.2015 19:10

Chcesz trzymać płonący miecz i pokrytą szronem tarczę? Nie ma problemu. NatureArt to program, dzięki któremu do zdjęć łatwo dodamy zjawiska naturalne, choć niekoniecznie w naturalny sposób.

Na liście zjawisk, jakie jest w stanie generować świeżo wydana wersja 7 programu, znajdziemy deszcz, słońce, wodę, błyskawice, chmury, szron, tęczę, ogień i lód, przy czym dwa ostatnie dostępne są jedynie w najdroższych licencjach. Z pomocą bazowych narzędzi można sięgnąć dalej i zrobić śnieg z deszczu, mech ze szronu, mgłę z chmur i tak dalej. Jedynym ograniczeniem jest tu fantazja fotografa.

AKVIS NatureArt - Bring Nature to Your Photos!

Interfejs programu od początku jego istnienia jest identyczny, zmieniają się za to możliwości. Prawy panel został przeznaczony na narzędzia, takie jak pędzel do zaznaczania obszaru, na którym zostanie nałożony efekt, oraz gumka (niektóre należy ręcznie namalować, innym zaznaczyć obszar, rozmiar lub kierunek). Prawa strona została zarezerwowana dla efektów, tam też można wybrać jeden z predefiniowanych schematów i modyfikować wszystkie parametry. Otwarte zdjęcie można oglądać w widokach „przed” i „po”.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niezmiennie najsłabszym punktem programu jest woda, której jakość pozostawia wiele do życzenia i wciąż nie ma możliwości ustalenia „linii brzegowej”. Ponadto nadal brak możliwości nakładania kilku efektów bez zapisywania zdjęcia, co oznacza, że po nałożeniu drugiego nie można zmienić pierwszego. Jeśli pogodzimy się z tą niedogodnością, praca z programem jest łatwa i może dać naprawdę ciekawe efekty.

Obraz

AKVIS NatureArt dostępny jest jako samodzielna aplikacja lub wtyczka do popularnych programów graficznych: Photoshop i Photoshop Elements, PaintShop Pro, Photo Paint, Corel Painter, Xara Xtreme, a nawet GIMP. Program działa na systemach Windows i OS X. Wersja testowa działa przez 10 dni i można przetestować możliwości, jakie daje każda z dostępnych licencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)