Alior Bank nie działa. Klienci odcięci od pieniędzy (aktualizacja)

Bank Pekao zmaga się z awarią
Bank Pekao zmaga się z awarią
Źródło zdjęć: © downdetector
Mateusz Tomczak

03.06.2024 10:59, aktual.: 04.06.2024 07:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alior Bank zmaga się z awarią. Klienci mają problem z dostępem do bankowości internetowej, zwłaszcza w przypadku korzystania z aplikacji mobilnej banku.

Z informacji pokazywanych przez serwis Downdetector wynika, że awaria rozpoczęła się 3 czerwca ok. godziny 10:30. Liczba raportów spływających od użytkowników z całej Polski jest już dość duża. Co przy tym istotne, ok. godziny 11:00 zgłoszeń o problemach cały czas przybywa.

Awaria Alior Bank w serwisie Downdetector
Awaria Alior Bank w serwisie Downdetector© downdetector

Z komentarzy publikowanych przez klientów Alior Bank wynika, że problemem jest przede wszystkim bankowość mobilna. Aplikacja na smartfony długo się ładuje, a finalnie w wielu przypadkach i tak się nie uruchamia. Tego typu problemy potwierdziliśmy również w naszej redakcji.

Aplikacja Alior Bank nie działa
Aplikacja Alior Bank nie działa© dobreprogramy.pl

Czas rozwiązania awarii pozostaje nieznany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 21:45

Awaria aplikacji Alior Mobile wciąż trwa - po jej uruchomieniu, użytkownicy otrzymują następujący komunikat:

"Aplikacja Alior Mobile jest obecnie niedostępna. Transakcje możesz wykonywać poprzez Alior Online (bankowość internetowa). Autoryzujesz je kodem SMS lub PUSHEM (klikając bezpośrednio w PUSH). Przepraszamy za utrudnienia."

Alior Bank zachęca do korzystania z bankowości elektronicznej. Ze względu na większe zainteresowanie serwisem internetowym, bank pracuje nad poprawieniem wydajności systemu.

Bank jednocześnie przestrzega przed cyberprzestępcami, którzy mogą chcieć wykorzystać sytuację i wysyłać wiadomości nakłaniające do podawania danych do logowania lub odsyłać do fałszywych stron logowania.

Aktualizacja, godz. 0:30

Około północy wyraźnie spadła liczba zgłoszonych awarii w serwisie Downdetector. O godz. 0:30 bank poinformował na Facebooku, że jego aplikacja mobilna i bankowość internetowa działają prawidłowo.

Mateusz Tomczak, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)