Allegro będzie mieć konkurencję. 29 czerwca rusza Wszystko.pl

Pod koniec czerwca rusza nowa platforma sprzedażowa
Pod koniec czerwca rusza nowa platforma sprzedażowa
Źródło zdjęć: © wszystko.pl
Oskar Ziomek

02.06.2023 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko.pl to nowa platforma sprzedażowa, z którą firma Comarch chce w praktyce zagrozić pozycji Allegro czy Amazona. Z najświeższych ustaleń wiadomo, że sklep ruszy już 29 czerwca, choć zapowiadany był od dawna.

O szczegółach sprawy informuje serwis wirtualnemedia.pl. Twórcy Wszystko.pl podkreślają, że chcą zapewnić kupującym nieco inne doświadczenie, niż ich konkurencja - przejrzysty i minimalistyczny serwis i proces transakcyjny. Wkrótce po uruchomieniu serwisu w internecie, co zaplanowano na końcówkę czerwca, można się również spodziewać udostępnienia aplikacji mobilnej Wszystko.pl.

Serwis Wszystko.pl to dzieło firmy Comarch, której pracownicy testowali platformę już od grudnia 2022 roku. Jak podał w rozmowie prezes Comarchu Janusz Filipak, w sklepie przybywa ponad 100 tys. produktów miesięcznie. Celem jest posiadanie w ofercie ponad miliona produktów w momencie oficjalnego uruchomienia Wszystko.pl 29 czerwca.

Serwis chce zarabiać sprzedając reklamy i nie doliczać prowizji do transakcji. W praktyce Wszystko.pl może więc w niedalekiej perspektywie stać się realną konkurencją dla Allegro czy Amazona czy działających nieco inaczej serwisów Vinted oraz OLX. Niezależnie od pozycji na rynku, dla klientów debiut Wszystko.pl będzie natomiast oznaczać kolejny internetowy sklep do sprawdzenia podczas poszukiwania produktów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)