Masz konto na Allegro? Ten mail jest skierowany do ciebie

Masz konto na Allegro? Ten mail jest skierowany do ciebie

Smartfon może służyć cyberprzestępcom. Uważaj na oszustwa SMS
Smartfon może służyć cyberprzestępcom. Uważaj na oszustwa SMS
Źródło zdjęć: © Pixabay
30.05.2023 15:13

Oszuści internetowi chętnie podszywają się pod popularne marki. W Polsce jedno z powszechnie spotykanych oszustw wykorzystuje wizerunek Allegro, jednej z popularniejszych platform sprzedażowych.

Cyberprzestępcy chętnie wykorzystują identyfikację wizualną serwisu Allegro w celu przeprowadzania swoich ataków phishingowych. Polacy od dłuższego czasu dostają liczne maile, w których oszuści starają się na różne sposoby podszywać się pod Allegro i nakłaniać do otwierania niebezpiecznych linków.

Allegro, jako jeden z najpopularniejszych serwisów sprzedażowych w Polsce, ma dużą bazę użytkowników. Fakt ten starają się wykorzystać cyberprzestępcy. W ostatnim czasie spotykamy się z licznymi próbami phishingu, w którym oszuści internetowi podszywają się pod administrację Allegro. Wariantów działania przestępców jest wiele.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W najnowszej kampanii mailowej cyberprzestępcy sugerują problem ze zbyt częstym logowaniem na konto Allegro z aplikacji mobilnej. Miałoby to sugerować użytkownikowi, że ktoś stara się zalogować na jego konto, co potencjalnie miałoby stanowić zagrożenie.

Fałszywy e-mail od Allegro
Fałszywy e-mail od Allegro© dobreprogramy.pl

Oszuści wskazują konieczność dokonania autoryzacji logowania oraz potwierdzenia aktualnych danych. Dodatkowo w fałszywym mailu pojawia się informacja na temat możliwości usługi "Allegro!", która miałaby oferować darmowe dostawy i zwroty, a która może zostać wyłączona w przypadku niepotwierdzenia danych personalnych i rozliczeniowych.

Rzeczone oszustwo to próba wyłudzenia danych od użytkowników Allegro. Dzięki nim przestępcy będą w stanie wykraść pieniądze z konta internetowego. Podobne maile najlepiej jest ignorować, a w razie jakichkolwiek wątpliwości należy znaleźć na stronie Allegro kontakt do działu wsparcia klienta, który powinien wyjaśnić obowiązujące na platformie procedury.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)