Allegro: koniec zakupów bez rejestracji. Nowe zasady weszły w życie

Allegro: koniec zakupów bez rejestracji. Nowe zasady weszły w życie20.04.2021 12:41
Allegro wymaga konta, by zrobić zakupy
Allegro wymaga konta, by zrobić zakupy
Źródło zdjęć: © Getty Images

Od 19 kwietnia na Allegro obowiązują nowe zasady dotyczące sprzedaży. Zakupy mogą tu teraz robić wyłącznie zarejestrowani użytkownicy, co ma wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Nie są to jednak jedyne zmiany w ostatnim czasie.

W lutym bieżącego roku Allegro zapowiedziało szereg zmian w swoim serwisie, z których wiele dotyczyło rozliczeń w ramach usługi Smart!. Na początku kwietnia wprowadzono niższe opłaty za przesyłki kurierskie dla sprzedawców, dzięki czemu do 31 sierpnia bieżącego roku płacą oni za nie niecałe 2 złote.

Wcześniej wprowadzono też zmianę korzystną dla klientów: do 80 zł obniżono bowiem minimalną kwotę zamówienia, która kwalifikuje je do darmowej wysyłki kurierem w ramach Smart!. Wcześniej trzeba było zamówić produkty za minimum 100 złotych.

Co jednak najistotniejsze, równolegle zapowiedziano, że od 19 kwietnia na Allegro zrobią zakupy tylko zarejestrowani użytkownicy i właśnie ta zmiana dopiero co weszła w życie. Choć dla niektórych może się to wydawać utrudnieniem, w praktyce chodzi o zapewnienie klientom większego bezpieczeństwa; zarejestrowani użytkownicy są bowiem objęci Programem Ochrony Kupujących. Dzięki niemu kupujący mogą liczyć na wsparcie serwisu w przypadku problemów z dostawą czy zamówionym przedmiotem.

Warto jednak pamiętać, że zarejestrowani użytkownicy Allegro zyskują także dostęp do wygodniejszego śledzenia historii swoich zakupów i statusu dostawy poszczególnych zamówień. To pomaga zorientować się, kiedy przyjedzie paczka i wygodniej zamawiać podobne produkty w przyszłości.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)