Allegro: koniec zakupów bez rejestracji. Nowe zasady weszły w życie

Allegro wymaga konta, by zrobić zakupy
Allegro wymaga konta, by zrobić zakupy
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

20.04.2021 12:41

Od 19 kwietnia na Allegro obowiązują nowe zasady dotyczące sprzedaży. Zakupy mogą tu teraz robić wyłącznie zarejestrowani użytkownicy, co ma wpłynąć na ich bezpieczeństwo. Nie są to jednak jedyne zmiany w ostatnim czasie.

W lutym bieżącego roku Allegro zapowiedziało szereg zmian w swoim serwisie, z których wiele dotyczyło rozliczeń w ramach usługi Smart!. Na początku kwietnia wprowadzono niższe opłaty za przesyłki kurierskie dla sprzedawców, dzięki czemu do 31 sierpnia bieżącego roku płacą oni za nie niecałe 2 złote.

Wcześniej wprowadzono też zmianę korzystną dla klientów: do 80 zł obniżono bowiem minimalną kwotę zamówienia, która kwalifikuje je do darmowej wysyłki kurierem w ramach Smart!. Wcześniej trzeba było zamówić produkty za minimum 100 złotych.

Co jednak najistotniejsze, równolegle zapowiedziano, że od 19 kwietnia na Allegro zrobią zakupy tylko zarejestrowani użytkownicy i właśnie ta zmiana dopiero co weszła w życie. Choć dla niektórych może się to wydawać utrudnieniem, w praktyce chodzi o zapewnienie klientom większego bezpieczeństwa; zarejestrowani użytkownicy są bowiem objęci Programem Ochrony Kupujących. Dzięki niemu kupujący mogą liczyć na wsparcie serwisu w przypadku problemów z dostawą czy zamówionym przedmiotem.

Warto jednak pamiętać, że zarejestrowani użytkownicy Allegro zyskują także dostęp do wygodniejszego śledzenia historii swoich zakupów i statusu dostawy poszczególnych zamówień. To pomaga zorientować się, kiedy przyjedzie paczka i wygodniej zamawiać podobne produkty w przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)