Allegro: opłata za płatność przy odbiorze już wkrótce. Krok budzi kontrowersje

Allegro: opłata za płatność przy odbiorze już wkrótce. Krok budzi kontrowersje

fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter/East News
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter/East News
17.02.2021 12:26, aktualizacja: 17.02.2021 12:36

Polski gigant handlu internetowego, Allegro, zamierza wprowadzić w życie dodatkową opłatę za płatność przy odbiorze. Opłata dla kupujących będzie obowiązywać od 8 marca. Pomysł budzi kontrowersje, szczególnie w świetle startu polskiego serwisu Amazon w najbliższym czasie, a nie są to jedyne zmiany, jakie wprowadzi Allegro.

8 marca 2021 r. kupujący przy wyborze płatności przy odbiorze (tzw. płatność za pobraniem) będą musieli dodatkowo dopłacić 3,99 zł za tę opcję. Zmiana była już zapowiadana w listopadzie 2020 r., a teraz już niedługo wejdzie w życie - i może się nie spodobać kupującym.

Z drugiej strony jest także pozytywny ruch w postaci obniżenia do 80 zł minimalnej wartości zamówienia Allegro Smart tak, aby móc skorzystać z przesyłki kurierskiej (od 18 lutego 2021 r.).

Wcześniej możliwość wybrania kuriera w przesyłkach z oznaczeniem Smart była możliwa wyłącznie przy zakupie przedmiotu za minimum 100 zł. Allegro Smart to płatny pakiet (49 zł/rok), dzięki któremu m.in. kupujący nie musi płacić dodatkowo za przesyłkę.

Inne ważne zmiany to m.in. usunięcie możliwości zakupów bez zarejestrowanego konta (od 19.04.2021 r.)

Jeśli chodzi o płatności gotówką, ich popularność systematycznie spada, w czym w dużej mierze swoją zasługę ma pandemia, w trakcie której jest trend ograniczania kontaktów. Mimo wszystko 16 procent transakcji na Allegro to płatności przy odbiorze gotówką.

Ta opcja ma swoje zalety - np. (w teorii) możliwość sprawdzenia, czy nie zostaliśmy oszukani z przedmiotem przez sprzedawcę (jeśli produkt różni się od tego, co zamówiliśmy), czy też uniknąć sytuacji, gdy zapłacimy z góry za przedmiot, a nie będzie on mógł być z jakiegoś względu dostarczony.

Tak czy inaczej, wprowadzenie dodatkowej opłaty za płatności gotówką może przyspieszyć trend wybierania płatności elektronicznych jako metody płatności.

Aplikację Allegro na Androida i iOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (317)