Allo będzie dostępne w przeglądarce. Rychło w czas, Google

Allo będzie dostępne w przeglądarce. Rychło w czas, Google

Allo będzie dostępne w przeglądarce. Rychło w czas, Google
24.02.2017 15:22, aktualizacja: 24.02.2017 15:55

Na początku lutego informowaliśmy o słabnącym zainteresowaniu komunikatorem Allo. Mimo że początkowo bił on rekordy popularności, to zaledwie po kliku miesiącach od premiery nie znajdował się już nawet wsród 500 najpopularniejszych aplikacji w sklepie Play. Wiadomo już jednak, że Google pracuje nad czymś, co znów przyciągnie użytkowników do Allo.

Dotąd jednym z najczęstszych zarzutów wobec Allo była niska dostępność samej aplikacji. Biorąc pod uwagę zaciętą konkurencję wśród komunikatorów internetowych, nie sposób dziś podbić serc użytkowników, jeśli aplikacja nie jest multiplatformowa. Boleśnie na swojej skórze przekonało się Google – po entuzjastycznym przyjęciu Allo szybko okazało się, że po prostu nikt z niego nie korzysta. Może się to jednak zmienić, gdy wkrótce udostępniona zostanie wersja przeglądarkowa.

Still in early development, but coming to a desktop near you... #GoogleAllo #SneakPeek pic.twitter.com/f7QNFH7IHO

— Nick Fox (@RealNickFox) 24 lutego 2017Nick Fox z Google, który poinformował o pracach nad przeglądarkowym Allo na Twitterze zaznacza, że na razie prace są na wczesnym etapie. Załączył on także zrzut ekranu, na którym widać adres, pod którym dostępny jest komunikator, allo.google.com/desktop. Co ciekawe, po przejściu na tę stronę otrzymujemy stronę z komunikatem o błędzie 404, a nie o ograniczonym dostępie. Czyżby zatem zrzut opublikowany przez Foxa został zmanipulowany?

Fakt, że Allo będzie wkrótce dostępne w przeglądarce oczywiście cieszy. Trudno jednak nie dojść do wniosku, że premiera będzie mocno spóźniona. Być może Google Allo zajmowałoby dziś zupełnie inną pozycję, gdyby multiplatformowość zagwarantowano już w dniu premiery. Najnowszą wersję komunikatora znaleźć można w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)