Allview zapowiada Allwatch – smartwatch, który słucha Twojego serca #prasówka

Allview zapowiada Allwatch – smartwatch, który słucha Twojego serca #prasówka

22.11.2016 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Allview prezentuje Allwatch, pierwszy inteligentny zegarek w swoim portfolio. Allwatch to akcesorium zaprojektowane z myślą o aktywnych osobach, zainteresowanych zdrowym stylem życia.

Zabiegany tryb życia, z którym większość z nas ma obecnie do czynienia prowadzi do przekonania, że czas jest naszym największym wrogiem. Wierzymy, że technologia pomaga nam go ujarzmić, ale często przy tym zapominamy o zdrowiu. Allwatch jest urządzeniem, które może być używane w dzień i w nocy, zapewniając precyzyjny obraz w czasie rzeczywistym dwóch najważniejszych czynników, które mogą poprawić jakość naszego życia: sportu i wypoczynku”, oznajmił Lucian Peticila, menadżer generalny Allview.

Wykonany ze stali nierdzewnej, Allwatch posiada sportowy design dopasowany do nadgarstka dla dodatkowej wygody. Wyświetlacz mierzy 1.28-cala przekątnej i ma nieco ponad 8 mm grubości. Szkło 2.5D powlekające ekran sprawia, że urządzenie nosi się z przyjemnością, natomiast bransoletka dostosowana jest do długiego użytkowania. Zgodnie z normą IP67, Allwatch jest wodoodporny, może przebywać 1 metr pod wodą przez 30 minut. Co więcej, urządzenie zapewnia całkowitą ochronę przeciwpyłową, a użyte materiały zwiększają jego wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia.

Obraz

Allwatch wyposażony został w czujnik, który pozwala na stałe monitorowanie rytmu serca, z wysokim poziomem dokładności. Według zmierzonego tętna, użytkownicy Allwatch będą mogli dostosować wysiłek podczas aktywności fizycznej w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów: utrzymania lub poprawę ogólnego stanu zdrowia, zwiększenie odporności fizycznej i spalania tłuszczu, ulepszanie i rozwijanie swoich możliwości fizycznych. Allwatch pozwala śledzić wyniki dla 24 różnych dyscyplin sportowych, a użytkownik w prosty sposób może dodać kolejne ulubione aktywności.

Zegarek przypomni również użytkownikowi, że spędził zbyt dużo czasu siedząc i powinien zaznać odrobiny ćwiczeń.Noszony w nocy, Allwatch monitoruje sen i zbiera o nim informacje w dedykowanej aplikacji na smartfonie, dzięki temu użytkownicy będą mogli w każdym momencie sprawdzić ile dokładnie godzin spali głębokim, a ile płytkim snem lub ile czasu zajęło im zaśnięcie.

Kompatybilny z systemem operacyjnym Android, Allwatch synchronizuje się ze smartfonem i informuje użytkownika o nowych wiadomościach, notyfikacjach i nieodebranych połączeniach.

Inteligentny zegarek Allwatch został wyposażony w dwurdzeniowy procesor, zoptymalizowany pod kątem wydłużenia czasu pracy. Technologia Memory LCD zapewnia nawet do 970 razy mniejsze zużycie energii niż w przypadku standardowego LCD. Dzięki tym rozwiązaniom akumulator litowo-polimerowy zapewnia do 7 dni pracy i nawet do 10 dni czuwania. Pełne naładowanie akumulatora poprzez przewód USB z magnetycznym złączem zajmuje 90 minut.

Allwatch od dziś dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 349 zł. Wysyłki rozpoczną się 14 grudnia 2016.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)