Altirra ikona

Altirra2.81

WindowsEmulatoryKomputery 8-bitAltirra
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Altirra to emulator 8-bitowego Atari, dzięki któremu na komputerze z systemem operacyjnym Windows uruchomimy klasyczne gry dostępne wyłącznie na Atari.

Jeżeli zamierzamy pobrać emulator Altirra, musimy jednak pamiętać, że nie zastąpi on tradycyjnego urządzenia do gier, lecz będzie wyłącznie naśladował jego możliwości. Dlatego przed przystąpieniem do korzystania z narzędzia, trzeba dysponować stosownym oprogramowaniem (w sieci są dostępne rozmaite wersje demo gier), by móc cieszyć się kluczową funkcjonalnością opisywanego narzędzia.

Altirra generalnie wymaga posiadania plików ROM, które zawierają informacje o danych oprogramowania Atari. Co prawda emulator posiada jądro wewnętrzne, pozwalające na uruchomienie wybranych gier czy programów bez konieczności instalowania ROM-ów, producent nie zaleca korzystania z tego rozwiązania. Wyjaśnia, że zaimplementowane tu jądro wewnętrzne zostało napisane od podstaw w związku z czym mogą wystąpić problemy ze zgodnością.

Emulator wspiera obrazy dysków zapisane w formatach: ATR, DCM, ATX oraz PRO. Można również zrobić użytek z plików wykonywalnych Atari (.obx/.xex). Choć Altirra bez problemu zadziała na każdym pececie, na oficjalnej stronie znajdziemy jego wymagania: system operacyjny Windows 2000, XP, Vista, 7, 8 lub nowszy (zarówno 32, jak i 64-bitowy), procesor Pentium 1 Ghz lub szybszy.

Udostępnij
Altirra 2.81wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.03 oceny
Twoja ocena
ProducentAvery Lee
Liczba pobrań1 753
Data aktualizacji30 lis 2016
Rozmiar pliku3.87 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Altirra ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)