Amaya ikona

Amaya11.4.7

WindowsProgramowanieTworzenie stron i aplikacji internetowychAmaya
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Amaya to zaawansowane narzędzie przeznaczone do kompleksowego tworzenia stron internetowych. Program jest dostępny bezpłatnie na licencji Open Source i posiada wbudowaną przeglądarkę WWW (autorski silnik, zgodny ze standardami W3C), edytor kodu oraz spore możliwości personalizacji okna projektu, nad którym się aktualnie pracuje.

Ze względu na sposób prezentacji projektu, Amayę można uznać za edytor wykorzystujący technikę WYSIWYG (What You See Is What You Get - w luźnym tłumaczeni oznacza "to co widzisz, jest tym co otrzymasz"), aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie zagłębić się w kod strony i ręcznie wprowadzić potrzebne zmiany. Dzięki takiemu podejściu z aplikacji mogą korzystać zarówno osoby początkujące i nieposiadające wiedzy o programowaniu stron WWW, jak i bardziej zaawansowani developerzy.

Interfejs aplikacji zawiera się w jednym oknie, którego zawartość można modyfikować zaznaczając lub odznaczając poszczególne opcje: możemy mieć chociażby włączoną przeglądarkę i podgląd kodu z podzielonym między oba te panele ekranem, pionowo lub poziomo. Amaya obsługuje wszystkie potrzebne rodzaje plików, czyli HTML i CSS - możemy również otworzyć strony napisane za pomocą języka PHP, aczkolwiek wówczas nie będziemy mieli działającego podglądu strony oraz możliwości sprawdzania jej działania. Aplikacja posiada też drobny błąd sprawiający, że przy pierwszym uruchomieniu automatycznie ustawiany jest język portugalski.

Udostępnij
Amaya 11.4.7wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentINRIA and W3C
Liczba pobrań525
Data aktualizacji25 cze 2015
Rozmiar pliku14.21 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Amaya ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)