Amazon Echo Look – za kamerę w sypialni zapłaci sam użytkownik

Strona głównaAmazon Echo Look – za kamerę w sypialni zapłaci sam użytkownik
27.04.2017 13:25
Amazon Echo Look – za kamerę w sypialni zapłaci sam użytkownik

Inteligentny głośnik AmazonEcho okazał się spektakularnym sukcesem rynkowym –przynajmniej na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych, czyli tych, doktórych dostosowano cyfrową asystentkę Alexa. W samych StanachZjednoczonych kupiło go ponad 8 milionów osób, niewątpliwiezadowolonych, że sztuczna inteligencja Amazonu słucha wszystkiego,co mówią, gromadząc to w największej przecież na świeciechmurze. A teraz ta sztuczna inteligencja będzie mogła też patrzećna wszystko co robią. Amazon obdarzył swoją cyfrową asystentkęoczami, wszystko po to, by użytkownicy zaczęli się wreszcie lepiejubierać.

Echo Look to nowa forma wirtualnej asystentki, wyposażonej wmikrofon i kamerę, którą użytkownik powinien umieścić wmiejscu, gdzie najczęściej się ubiera – sypialni, łazience czygarderobie. Oprogramowanie pozwala na szybkie zrobienie fotki wzałożonych właśnie ciuchach i udostępnienie jej w sieciachspołecznościowych, by znajomi mogli się wypowiedzieć – ale tonie wszystko.

Introducing Echo Look. Love your look. Every day.

Szczególnie interesująca jest nowa umiejętność Alexy, noszącanazwę StyleCheck.Dzięki niej, znając czas i miejsce, cyfrowa asystentka możeustalić aktualną pogodę, a następnie doradzić, co z naszej szafynajlepiej będzie założyć. *Alexa open Style Check –i już obawa przed niewłaściwym ubraniem się *znika.O wszystko zadbają sztuczne sieci neuronowe i mechanizmy głębokiegouczenia, trenowane przez specjalistów od mody.

350199162123741121

Póki co brakuje możliwościzamówienia z Amazonu ciuchów, które powinniśmy w szafie mieć, ajeszcze nie mamy. Na to nie powinniśmy jednak długo czekać, Amazonw swojej ofercie ma przecież samoprzylepne przyciski Dash,pozwalające łatwo zamówić online określone towary. Ostatniowśród nich pojawił się przycisk Calvina Kleina, któregonaciśnięcie pozwala zamówić… majtki.

Calvin Klein now available on Amazon Dash Button

Zgromadzone przez Echo Lookzdjęcia i obrazy będą oczywiście przechowywane w chmurze Amazonu– do momentu gdy użytkownik zdecyduje się je usunąć (ioczywiście będzie potrafił to zrobić). Dziś, gdy ludzie taksobie dbają o swoją prywatność w Sieci, jesteśmy pewni, żetylko niewielki odsetek użytkowników to zrobi. Reszta chętniezapewni Amazonowi darmowy dostęp do prawdziwej kopalni wiedzy oludziach.

Sprawa bowiem wychodzi dalekopoza modę. Echo Look zobaczy nie tylko jak jesteśmy ubrani, ale teżoceni naszą postawę, sylwetkę, zapewne nawet mimikę. To otwieradrogę do zaoferowania nam usług trenerów osobistych, klinikmedycyny estetycznej, cudownych środków odchudzających,kosmetyków, a może nawet wyprawki dla niemowląt, gdy AI zauważypierwsze oznaki ciąży. W końcu klientowi zawsze można sprzedaćcoś jeszcze, on sam nie zna swoich realnych potrzeb. Alexa będzieznała je znacznie lepiej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)