Amazon umożliwia wypożyczanie książek

Amazon umożliwia wypożyczanie książek

03.11.2011 17:29

Na rynek książek elektronicznych wkraczają nowi gracze, a tymczasem lider rynku — Amazon — wykonał kolejny krok naprzód.

Amazon otworzył cyfrową bibliotekę dla posiadaczy subskrypcji Amazon Prime. Oznacza to, że osoby, które zdecydowały się na kupno usług wchodzących w skład Amazon Prime (za 79 dolarów rocznie) otrzymają teraz dodatkowo możliwość pożyczania e-booków bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oczywiście aby skorzystać z oferty należy posiadać czytnik Kindle lub tablet Kindle Fire, gdyż aplikacja obsługująca wypożyczalnię nie będzie dostępna dla innych urządzeń.

Wypożyczanie książek elektronicznych jest pomysłem dość abstrakcyjnym, ale Amazon rozwiązał go bardzo ciekawie. Bilioteka ma obecnie ponad 5000 pozycji, w tym ponad 100 tytułów z najnowszej listy bestsellerów magazynu New York Times (oczywiście po angielsku). Na jedno konto Amazon Prime można pożyczyć jedną książkę miesięcznie. Nie ma limitu czasowego, więc nie zapłacimy kary za spóźniony zwrot ;). Jednak jeden użytkownik może mieć tylko jedną pożyczoną książkę w danej chwili, więc wypożyczenie kolejnego tytułu jest równoważne ze zwrotem obecnie posiadanego.

Konto Amazon Prime daje użytkownikom dostęp również do programów telewizyjnych i przebojów kinowych, oraz zapewnia subskrybentom i ich rodzinom darmową przesyłkę kupionych w sklepie towarów. Konto można testować przez 30 dni. Niestety nie jest ono dostępne w Polsce, ale skoro doczekaliśmy się sklepu iTunes, zapewne doczekamy się również Amazon.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)