Amazon za darmo uczy o machine learning, kurs wcześniej był dostępny tylko dla pracowników

Amazon za darmo uczy o machine learning, kurs wcześniej był dostępny tylko dla pracowników

27.11.2018 16:13, aktual.: 28.11.2018 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji AWS re:Invent, prowadzonej przez Amazon, ogłoszona została świetna możliwość rozwoju w dziedzinie machine learning. Wszyscy programiści, którzy mają konto na platformie Amazon Web Services, otrzymali za darmo dostęp profesjonalnych kursów, wcześniej dostępnych jedynie dla pracowników Amazonu. Dotyczy to także posiadających darmowe konto.

Darmowa teoria

Materiały szkoleniowe zawierają 30 lekcji opatrzonych filmami i zadaniami praktycznymi. Przejście szkolenia powinno zająć 45 godzin. Odbiorcami kursu mogą być zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani programiści, a także osoby podejmujące decyzje biznesowe, data scientist i projektanci platform dla zbiorów danych. Zaletą kursu jest to, że zaczyna od wprowadzenia podstawowych pojęć, a następnie pokazuje prawdziwe przykłady – optymalizację dróg dostaw, możliwości ozdobnego pakowania towarów czy przewidywanie nominacji do nagród w branży rozrywkowej na podstawie bazy IMDb.

Jest jednak pewien haczyk. Choć materiał do kursów jest dostępny za darmo, by sprawdzić wiedzę w praktyce i testować swoje rozwiązania, trzeba kupić zasoby w chmurze AWS. Można też podejść do płatnego egzaminu i potencjalnie otrzymać certyfikat „AWS Certified Machine Learning – Specialty”.

Jeśli wolicie czerpać wiedzę z innego źródła, polecam darmowy kurs podstawowy Google'a, kontynuowany przez płatny kurs Tensor Flow. Podobną pozycję ma w ofercie Microsoft, tam jednak nie ma darmowych części.

AWS Training and Certification: Machine Learning

Serwery ARM

Kolejną ciekawostką, ogłoszoną podczas tej samej konferencji, jest wprowadzenie do infrastruktury Amazon AWS serwerów ze specjalnie zaprojektowanymi przez jednostkę Annapurna procesorami ARM – Graviton. To ciekawe posunięcie w świecie zdominowanym przez Intela. Maszyny z procesorami AMD Epyc zostały wprowadzone do chmur Amazonu i Microsoftu stosunkowo niedawno. Microsoft też pracuje nad swoim serwerem ARM, nie projektuje procesora, wewnętrznie używa maszyn z układami Qualcomm Centriq 2400.

Na procesorach Graviton oferowane będą instancje EC2 A1, które w określonych zadaniach będą znacznie tańsze niż gdyby działały na procesorach Intela. W przypadku serwera WWW można liczyć nawet o 45 proc. obniżenie kosztów. Gravitony będą na początku dostępne dla klientów w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)