Amazon zaprasza polskich programistów na hackathon do Gdańska #prasówka

Amazon zaprasza polskich programistów na hackathon do Gdańska #prasówka

Amazon zaprasza polskich programistów na hackathon do Gdańska #prasówka
06.05.2016 10:08

Alexa Hackaton to jedna z wielu międzynarodowych inicjatyw Amazonu skierowana do programistów, która cieszy się coraz większą popularnością. Zadaniem uczestników hackatonu będzie napisanie aplikacji dla Alexy, multizadaniowego asystenta głosowego, który od ubiegłego roku podbija serca Amerykanów. Alexa umożliwia intuicyjne komunikowanie się za pomocą głosu z urządzeniami takimi jak Amazon Tap czy Amazon Echo – który stanowi główną nagrodę w konkursie.

Nad Amazon Echo pracują na co dzień specjaliści IT oraz lingwiści z Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Codziennie w Gdańsku pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które mają uczynić korzystanie z Amazon Echo jeszcze wygodniejszym i jeszcze bardziej rewolucyjnym. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym w tym temacie zaskoczą nas uczestnicy nadchodzącego hackathonu – mówi rzecznik prasowy Amazonu w Polsce.

Wszystko, czego potrzebujesz do wzięcia udziału w hackathonie Amazonu to własny laptop, podstawowe umiejętności programowania oraz chęć sprawdzenia swoich możliwości w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.

Obraz

Organizatorzy nie narzucają żadnych ograniczeń tematycznych, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł w pełni zaprezentować swoje umiejętności i kreatywność. Dodatkowo, możliwy jest udział w grupie, o ile nie przekroczy ona 3 osób.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja, o godzinie 18:00, w gmachu B wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W trakcie specjalnej prelekcji, pracownicy Amazonu zaprezentują Amazon Echo oraz Alexa Skills Kit, czyli SDK, z wykorzystaniem którego uczestnicy stworzą swoje aplikacje. Zmagania turniejowe rozpoczną się w sobotę (14 maja), o godzinie 9:00. Zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród przewidywane jest na godzinę 20:00 tego samego dnia.

Żeby podjąć wyzwanie należy dokonać darmowej rejestracji, stawić się na imprezie i zmierzyć z rywalami z całej Polski.

Informacje o wydarzeniu będzie można śledzić na polskim koncie Twitter: @Amazon_Polska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)