AMD Radeon RX 5700 wybierany coraz chętniej. Producenci zwiększają prognozy

AMD Radeon RX 5700 wybierany coraz chętniej. Producenci zwiększają prognozy

(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)
Piotr Urbaniak
21.10.2019 14:35

Karty graficzne AMD z najnowszej serii Radeon RX 5700 sprzedają się jak ciepłe bułeczki, wynika z raportu TUL Corporation, wyłącznego partnera czerwonych. W trzecim kwartale firma zanotowała ponad dwukrotny wzrost przychodów.

TUL Corporation jest właścicielem marki PowerColor, w obrębie której produkowane są wyłącznie akceleratory z czipami AMD. Jak podaje w raporcie finansowym, w III kwartale 2019 wzrost przychodów wyniósł aż 103 proc., licząc kwartał do kwartału. Przypomnijmy, najnowsze Radeony zadebiutowały na rynku 7 lipca.

Firma nie ma wątpliwości: sukces zawdzięcza modelom RX 5700 XT oraz RX 5700, które ponoć zwłaszcza w Europie i Azji cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów.

(fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)

Przy czym tę akurat zależność pośrednio potwierdzają źródła niezależne. Serwis Computerbase.de ujawnił, że wszystkie trzy najczęściej wyszukiwane na stronie modele kart graficznych należą do rodziny Navi, a dwie z nich to autorskie konstrukcje marki PowerColor: Red Devil oraz Red Dragon. Z kolei sklep MindFactory, który słynie z regularnego ujawniania statystyk sprzedaży, ostatnio pochwalił się sprzedaniem 8 tys. nowych Radeonów w ciągu kilku tygodni.

Przedstawiciele PowerColora wierzą, że sprzedaż wzrośnie dodatkowo w okresie świątecznym. Spodziewają się nawet 300 proc. średniego wyniku miesięcznego z pierwszego półrocza. Trudno się tym samym dziwić AMD, które – jak wynika ze wcześniejszych doniesień – naciska dostawcę czipów, TSMC, by ten zwiększył podaż. Nie tylko Zen 2, ale jak widać, również Navi idzie po swoje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)