AMD Ryzen cały czas w górę. Tak wysokiego udziału producent nie miał od 14 lat

AMD Ryzen cały czas w górę. Tak wysokiego udziału producent nie miał od 14 lat

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
02.01.2020 17:09

Wygląda na to, że w najbliższym czasie postępów AMD w segmencie procesorów nikt już nie zatrzyma. Jak wynika z danych telemetrycznych zebranych w benchmarku PassMark, producent układów z linii Zen kończy rok 2019 z udziałem rzędu 40 proc.

Tak wysokiego wyniku AMD nie zanotowało od 14 lat, choć trzeba przyznać, że trudno się dziwić. Procesory Zen cieszą się popularnością w każdym możliwym segmencie, czy to komputerach domowych czy serwerach. Są wydajne, nowoczesne pod względem technologicznym i przystępnie wycenione. Wypisz, wymaluj recepta na sukces.

Tymczasem, jak wynika z pomiarów PassMark, pod kontrolą procesorów AMD pracuje już około 40 proc. pecetów na całym świecie, co oznacza blisko dwukrotny wzrost rok do roku.

Obraz

Z jednej strony pomiar PassMark może być dość nieprecyzyjny, gdyż obejmuje jedynie jednostki przetestowane przez właścicieli w tej właśnie aplikacji, z drugiej zaś – mimo wszystko wydaje się bardziej wiarygodny niż szacunkowe wyliczenia na bazie dostaw. Tam, jak wiadomo, ujmowane są również te egzemplarze, które leżakują na sklepowych półkach.

Bądź co bądź, wynik osiągnięty przez AMD jest wart odnotowania

Skala, w jakiej zostały zminimalizowane różnice między AMD a Intelem, jest imponująca. Szczególnie mając na uwadze, że odbyło się to w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Patrząc z perspektywy konkurencji, aż strach pomyśleć, jak to może wyglądać za kolejny rok. Brawo, czerwoni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)