AMD zaprzecza faworyzowaniu kryptowalut. Karty wkrótce mają wrócić na rynek

AMD zaprzecza faworyzowaniu kryptowalut. Karty wkrótce mają wrócić na rynek13.09.2021 13:49
AMD zaprzecza faworyzowaniu kryptowalut. Karty wkrótce mają wrócić na rynek
Źródło zdjęć: © AMD

Dyrektor finansowy AMD Devinder Kumar zaprzecza faworyzowaniu górników nad graczami w przypadku kart Radeon. Twierdzi, że rynek gier wygenerował dla firmy największe zyski, a podaż kart graficznych wkrótce się poprawi.

Karty graficzne już od dłuższego czasu osiągają absurdalne ceny. Jest to w dużej mierze dwuczęściowy problem, na który składają się: globalny niedobór krzemu oraz górnicy kryptowalut, którzy wykupują zapasy. Podczas niedawnego webcastu na konferencji Deutsche Bank of 2021 dyrektor finansowy AMD Devinder Kumar poruszył obie kwestie – zauważa serwis Hot Hardware.

W tym problemie powinny pomóc określone jednostki SKU zaprojektowane specjalnie do wydobywania kryptowalut, chociaż jest to delikatna czynność równoważąca – im więcej procesorów graficznych jest przydzielonych do kopania, tym mniej jednostek SKU do gier. Niezależnie od tego, AMD odnotowało wzrost przychodów z kart graficznych.

W ostatnim kwartale AMD odnotowało na przykład 99-procentowy wzrost przychodów w ujęciu rocznym do poziomu 3,85 miliarda dolarów oraz 352-procentowy wzrost zysku rok do roku do 710 milionów dolarów. Devinder Kumar zapytany o to, co napędza ten wzrost, a w szczególności o wpływ wydobycia kryptowalut na wyniki finansowe AMD, powiedział, że sprzedaż kryptowalut jest "nieistotna".

Devinder Kumar

"To nie jest dla nas priorytet. Nie traktujemy naszych produktów priorytetowo i nie tworzymy ich z myślą o kryptowalutach, ale raczej o graczach i z tego punktu widzenia jest to dla nas wysoki priorytet. Jak wiecie, wprowadziliśmy na rynek bardzo konkurencyjną serię high-endowych procesorów graficznych Radeon 6000 i to właśnie ona napędza wzrost w sektorze GPU".

Devinder Kumar

Dyrektor finansowy AMD

Kumar wskazał również na serwerowe produkty CNDA 2 jako motor napędowy przychodów w obszarze grafiki, a także zauważył, że wyższej klasy produkty dla graczy i konsumentów osiągają lepszą ASP (średnia ceny sprzedaży), co przekłada się na lepsze marże zysku. Istnieje więc motywacja, aby te segmenty traktować priorytetowo w stosunku do rynku kryptowalut.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)