Gracze łapią się za głowę. Ten filmik wyjaśnia, gdzie się podziały karty graficzne

Gracze łapią się za głowę. Ten filmik wyjaśnia, gdzie się podziały karty graficzne

Gracze łapią się za głowę. Ten filmik wyjaśnia, gdzie się podziały karty graficzne
Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad Siwik
02.09.2021 12:06

Deficyt na rynku kart graficznych coraz bardziej daje się we znaki graczom, którzy z utęsknieniem czekają na nowe GPU. Jak się okazuje, tych wcale nie brakuje, ale zamiast do gamingowych zestawów trafiają w ręce górników kryptowalutowych.

Dostępność układów graficznych zarówno od Nvidii, jak i AMD jest w ostatnich kilkunastu miesiącach wyjątkowo tragiczna. Braki odczuwają przede wszystkim gracze. Z racji na zbyt małą produkcję sprzętów po prostu nie trafia on na półki sklepowe lub jest oferowany, ale w mocno zawyżonych cenach.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy mają takie problemy z dostępnością do cennych kart graficznych. A cennych dlatego, że dziś coraz częściej są wykorzystywane do wydobywania kryptowalut, a nie modyfikowania pecetów. Ogromna partia nowych kart graficznych od Sapphire, PowerColor i XFX trafiła właśnie do sklepu CryptominersBahrain specjalizującego się w składaniu koparek.

Dubajski producent opublikował w sieci film, na których widać setki nowych kart graficznych Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6800 i Radeon RX 6800 XT, Radeon RX 6700 XT, jak również starszych modeli takich jak Radeon RX 580, nadających się do kopania Ethereum.

Każdy gracz na ten widok z pewnością łapie się za głowę, bo w końcu mało kto może teraz liczyć na dostawę nowiutkiego Radeona RX 6900 XT. Oczywiście z wyjątkiem kryptogórników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)