Kolejne dedykowane karty od AMD. Górnicy kryptowalut będą szczęśliwi

Tajemnicza karta graficzna od AMD
Tajemnicza karta graficzna od AMD
Źródło zdjęć: © VideoCardz | VideoCardz
Przemysław Juraszek

13.09.2021 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tak dawno pisaliśmy o pojawieniu się kart graficznych AMD dla kryptogórników w Wietnamie. Teraz pojawiły się zdjęcia nowego modelu.

Na zdjęciach, które pozyskał VideoCardz widać, że mamy do czynienia z kartą graficzną z pasywnym układem chłodzenia dedykowanym rozwiązaniom serwerowym. Tym razem chodzi o kartę opartą na rdzeniu Navi 22, na co wskazuje tył karty graficznej oraz specyfikacja z GPU-Z, aczkolwiek w większości zamazana.

Tajemnicza karta graficzna od AMD
Tajemnicza karta graficzna od AMD© VideoCardz | VideoCardz

Z innych informacji wynika, że karta powstała 17 marca br. Tak samo jak w poprzednim przypadku mamy do czynienia z modelem mającym PCB od XFX. Trudno powiedzieć, czy to własne działanie XFX, czy praca na zlecenie AMD. Widać jednak gamingowe korzenie karty, ponieważ model RX 6700 XT z parą 8-pionowych wtyczek poza paroma wyjątkami w zasadzie nie występował.

Zgodnie ze zrzutem ekranu nowość ma charakteryzować się 2304 procesorami strumieniowymi i 10-gigabajtami pamięci GDDR6 na 160-bitowej magistrali. Dla porównania Radeon RX 6700 XT ma 2560 procesorów strumieniowych i 12 GB pamięci GDDR6 połączonych za pomocą 192-bitowej magistrali. Wygląda wiec, że nowy kryptogórniczy wynalazek to desktopowa wersja mobilnego układu RX 6700M, która w normalnych warunkach mogłaby być określana jako RX 6700.

Taktowanie rdzenia jak się można spodziewać w przypadku karty dedykowanej kryptogónikom charakteryzuje się niskim bazowym zegarem 1300 MHz, a pamięci GDDR6 przepustowością 16 Gbps.

Karta jest zdolna osiągnąć 39,06 MH/s podczas wydobycia ETH, ale jej temperatura osiąga aż 92 stopni Celsjusza. Osiągi stawiają kartę dość blisko RTXa 3060 Ti LHR od Nvidii. Warto zaznaczyć, że AMD nie chce ograniczać procederu wydobywania kryptowalut na swoich kartach graficznych w porównaniu do Nvidii (aktualnie z dość miernym skutkiem).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)