Android 10 w iPhonie 7 i 7 Plus. Sprawdź projekt Sandcastle

Android 10 w iPhonie 7 i 7 Plus. Sprawdź projekt Sandcastle

Projekt Sandcastle pozwala zainstalować Androida 10 w iPhone'ach, fot. Getty Images
Projekt Sandcastle pozwala zainstalować Androida 10 w iPhone'ach, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
05.03.2020 10:54

Android 10 może działać na iPhonie i iPodzie Touch – przynajmniej częściowo sprawnie i tylko w kilku modelach, ale jest to wykonalne. Właściciele iPhone'a 7 i 7 Plus oraz iPoda Touch siódmej generacji, którzy chcą skorzystać z tej opcji, powinni się zainteresować projektem Sandcastle. Istotą jest tutaj wykorzystanie zalet jailbreaka checkra1n.

To wystarcza, aby uruchomić Androida 10 na niektórych urządzeniach Apple'a. Niezbędna jest zgodność z obsługą procesora i innymi kluczowymi elementami smartfonu, w tym ze sterownikiem wyświetlacza i panelu dotykowego. W efekcie iPhone i iPod Touch mogą uruchomić Androida, którego będzie się dało obsługiwać.

Niestety nie wszystkie informacje są dobre. Mimo możliwości uruchomienia systemu, obsługa wielu podzespołów, a co za tym idzie – powiązanych z nimi funkcji, nie jest możliwa. W praktyce nie będzie się więc dało skorzystać między innymi z aparatu fotograficznego czy interfejsu Bluetooth.

Do tego dochodzą inne ograniczenia. W iPhone'ach i iPodach z Androidem 10 nie zadziała transmisja danych i wyjście audio, zaś dane z pamięci można tylko odczytywać. W praktyce trudno więc mówić o użyteczności takiego rozwiązania i jest to raczej tylko ciekawostka i pokaz możliwości, jakie daje jailbreak.

Działające funkcje i podzespoły, źródło: projekt Sandcastle.
Działające funkcje i podzespoły, źródło: projekt Sandcastle.

Zainteresowani, którzy posiadają właściwe urządzenie, mogą zacząć przygodę w projektem Sandcastle tutaj. Twórcy ostrzegają jednak, że oprogramowanie jest w fazie testów i trudno mówić o stabilności działania czy dobrym zarządzaniu energią z akumulatora. Kod źródłowy można natomiast znaleźć na GitHubie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)