Android 11. Android Auto połączy się bezprzewodowo z każdym smartfonem

Android 11. Android Auto połączy się bezprzewodowo z każdym smartfonem

Android Auto wkrótce z bezprzewodowym połączeniem dla wszystkich /fot. dobreprogramy
Android Auto wkrótce z bezprzewodowym połączeniem dla wszystkich /fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
20.08.2020 13:22

Właściciele smartfonów, które otrzymają aktualizację do Androida 11, będą mieli kolejny powód do zadowolenia. Android Auto będzie wspierać połączenie bezprzewodowe z każdym urządzeniem posiadającym nową wersję systemu operacyjnego.

Łączenie bezprzewodowe w Android Auto jest możliwe już od ponad dwóch lat. Istnieją jednak spore ograniczenia. Z tej funkcji mogą skorzystać jedynie niektóre smartfony Samsunga z serii Galaxy, oraz google'owskie Pixele. Właściciele pozostałych urządzeń są zmuszeni do łączenia się z zestawem samochodowym przez kabel USB. Chyba najwyższy czas rozwiązać tak podstawowy problem.

I jak podaje serwis 9to5Google, wczoraj na stronie wsparcia dla Android Auto pojawiły się wpisy zapowiadające zmianę. Wśród zapisów widzimy kraje, w których można skorzystać z Android Auto, oraz jakie warunki muszą spełniać urządzenia, aby korzystać z bezprzewodowego połączenia. Poza znaną już wcześniej listą dla systemów Android 10 oraz 9, pojawiła się notka o Androidzie 11.

Obraz

"Każdy smartfon z systemem 11.0" może bezprzewodowo korzystać z Android Auto. Jednak to nie będzie takie proste. Po pierwsze, smartfon musi również posiadać obsługę sieci Wi-Fi 5GHz, a po drugie, musi być zgodny z przepisami Unii Europejskiej. Niektóre zapisy ograniczają możliwość korzystania z Wi-Fi 5GHz w samochodach. Nie możemy jednak narzekać. Mieszkańcy Rosji oraz Japonii w ogóle nie mają możliwości korzystania z bezprzewodowego połączenia w samochodach.

Oprócz spełnienia powyższych warunków, należy pamiętać, że samochód również musi posiadać zgodność z bezprzewodowym połączeniem dla Android Auto. Całą listę producentów oraz modeli aut posiadających taką możliwość możecie znaleźć tutaj. O aplikacji Android Auto dowiecie się więcej pod tym adresem.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)