Android 12 na pierwszych zrzutach ekranu. Zmian wizualnych jest sporo

Android 12 na pierwszych zrzutach ekranu. Zmian wizualnych jest sporo

Android 12 będzie wyraźnie inny od poprzedników, fot. Pixabay
Android 12 będzie wyraźnie inny od poprzedników, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
09.02.2021 17:17

Android 12, choć nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany przez Google'a, nie jest już aż tak tajemniczy, jak jeszcze kilka dni temu. Do sieci trafiły zrzuty ekranu rzekomo wydobyte z oficjalnej dokumentacji systemu, która trafiła już w ręce głównych partnerów, o czym informuje XDA Developers. Załączone grafiki zdradzają, jak Android 12 będzie wyglądać i jeśli się potwierdzą – zmian wizualnych będzie naprawdę sporo.

O ile ostatnie duże wersje Androida nie różnią się szczególnie od swoich poprzedników, tak Android 12, jak sugerują załączone zrzuty ekranu, będzie wyraźnie odświeżony względem jedenastki. W oczy rzuca się między innymi odświeżony panel powiadomień, ustawienia prywatności czy opcje związane z widżetami. Wyróżniają się mocno zaokrąglone rogi wszystkich kontrolek i przycięte w ten sposób ikony aplikacji na pulpicie.

Rzekome zrzuty ekranu z Androida 12, fot. XDA Developers.
Rzekome zrzuty ekranu z Androida 12, fot. XDA Developers.

Przykładowe zrzuty ekranu przedstawiają interfejs, którego kolorystyka dopasowana jest do tapety. To może zdradzać natywną obsługę tego rodzaju dopasowania; niewykluczone, że poza typowym już dziś "jasnym" i "ciemnym" motywem, użytkownicy Androida 12 będą mogli skorzystać z dodatkowych trybów kolorów, dopasowanych właśnie do tapety.

Rzekome zrzuty ekranu z Androida 12, fot. XDA Developers.
Rzekome zrzuty ekranu z Androida 12, fot. XDA Developers.

Jak wynika ze zrzutów ekranu, użytkownicy zyskają także możliwość korzystania z nowych widżetów, które będą ściśle powiązane z panelem powiadomień i informować na przykład o nieodebranych połączeniach. Nowość pojawi się także na górnym pasku, obok zegara i ikon zasięgu czy naładowania akumulatora. Jak wynika ze zrzutów, znajdą się tu dodatkowe symbole na bieżąco informujące, czy w danej chwili któraś aplikacja korzysta z mikrofonu lub kamery.

Więcej o Androidzie 12 dowiemy się zapewne już niebawem, gdy zostanie zaprezentowany przez Google'a, najpewniej podczas konferencji I/O, o ile mimo pandemii będzie mieć podobną formę i datę, co zwykle. Premiera ukończonego Androida 12 spodziewana jest w drugiej połowie roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)