Android Auto 8.5.6 ma problem. Lepiej pobrać nowszą wersję

Android Auto 8.5.6 ma problem. Lepiej pobrać nowszą wersję

Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek
19.12.2022 12:57

Android Auto nie działa w każdym samochodzie prawidłowo. Jak zauważono, w wydaniu oznaczonym numerem 8.5.6 pojawia się problem z obsługą Asystenta Google. Mimo upublicznienia niedawno stabilnego Androida Auto 8.6, usterka wciąż może być problematyczna dla wielu osób - aktualizacja nie pojawia się bowiem we wszystkich telefonach w tym samym czasie.

O problemach Androida Auto 8.5.6 pisze serwis autoevolution. Jak się okazuje, część kierowców korzystających z tego wydania nie może głosowo aktywować Asystenta Google. Zważywszy, że głosowa obsługa systemu samochodowego to jedna z kluczowych cech, usterkę wypada uznać za poważną. O szczegółach można przeczytać między innymi na reddicie.

W tym miejscu warto jednak podkreślić, że Google wydał już Androida Auto 8.6. Nowa wersja może więc rozwiązywać opisywaną usterkę, choć na tym etapie trudno mówić o pewności. Producent jak zwykle nie udostępnia dziennika zmian aplikacji, przez co realnie o zmianach w danym wydaniu Androida Auto dowiadujemy się na przestrzeni wielu dni, gdy kolejne nowości są odkrywane przez samych kierowców.

Android Auto 8.6 to nie tylko szansa na brak usterek, ale także uaktywnienie wyczekiwanego, dzielonego interfejsu Coolwalk. Ten został zapowiedziany w maju bieżącego roku i miał trafić do kierowców "latem". Jak widać, opóźnienie jest spore, bo mimo wdrażania postępującego teoretycznie już od poprzedniego wydania Androida Auto, znakomita większość kierowców zapewne wciąż nie widziała jeszcze nowego interfejsu systemu na oczy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)