Android Auto 8.5 dostępny. Interfejs Coolwalk powinien już działać

Android Auto 8.5 dostępny. Interfejs Coolwalk powinien już działać25.11.2022 11:49
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto 8.5 jest już dostępny dla kierowców, a to oznacza początek wdrażania do samochodów interfejsu Coolwalk. Odświeżony wygląd zaczął być niedawno testowany w ramach programu beta, ale szybko wyczerpało się miejsce dla nowych użytkowników.

Aktualizacja Androida Auto do wersji 8.5 powinna oznaczać udostępnienie nowego, dzielonego interfejsu Coolwalk - wynika z informacji serwisu AdimorahBlog. Jak zawsze nie można zakładać, że sytuacja jest zerojedynkowa. Prawdopodobne jest bowiem, że Google uruchamia nowy interfejs transzami, co oznacza dostępność tylko u niektórych użytkowników. Co więcej, część mogła jeszcze nie dostać aktualizacji Androida Auto do wersji 8.5, a nie każdy jest zainteresowany ręczną instalacją pliku APK.

Coolwalk to nazwa, którą odkreśla się nowy, dzielony interfejs Androida Auto. Chodzi o odświeżony główny ekran systemu, który jednocześnie pokazuje mapę, odtwarzacz muzyki i powiadomienia. Podobne rozwiązanie jest dostępne od dawna w przypadku samochodów z ultraszerokimi ekranami, ale po aktualizacji Android Auto ma wyświetlać nowy interfejs bez względu na proporcje wyświetlacza.

Android Auto 8.5 może więc oznaczać przybliżenie kierowców do nowego wyglądu interfejsu w samochodzie. Szkoda, że temat realizowany jest dopiero teraz. Google zapowiedział zmiany w maju bieżącego roku, deklarując, że w Androidzie Auto pojawią się "latem". Jak widać, poślizg jest spory, bo nim nowy interfejs faktycznie będzie dostępny choćby w większości samochodów, minie jeszcze pewnie przynajmniej kilka tygodni, jak nie miesięcy.

Czy warto kupić ruter TP-Link Deco X20-4G?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)