Android Auto 8.5 dostępny. Interfejs Coolwalk powinien już działać

Android Auto 8.5 dostępny. Interfejs Coolwalk powinien już działać

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
25.11.2022 11:49, aktualizacja: 25.11.2022 18:06

Android Auto 8.5 jest już dostępny dla kierowców, a to oznacza początek wdrażania do samochodów interfejsu Coolwalk. Odświeżony wygląd zaczął być niedawno testowany w ramach programu beta, ale szybko wyczerpało się miejsce dla nowych użytkowników.

Aktualizacja Androida Auto do wersji 8.5 powinna oznaczać udostępnienie nowego, dzielonego interfejsu Coolwalk - wynika z informacji serwisu AdimorahBlog. Jak zawsze nie można zakładać, że sytuacja jest zerojedynkowa. Prawdopodobne jest bowiem, że Google uruchamia nowy interfejs transzami, co oznacza dostępność tylko u niektórych użytkowników. Co więcej, część mogła jeszcze nie dostać aktualizacji Androida Auto do wersji 8.5, a nie każdy jest zainteresowany ręczną instalacją pliku APK.

Coolwalk to nazwa, którą odkreśla się nowy, dzielony interfejs Androida Auto. Chodzi o odświeżony główny ekran systemu, który jednocześnie pokazuje mapę, odtwarzacz muzyki i powiadomienia. Podobne rozwiązanie jest dostępne od dawna w przypadku samochodów z ultraszerokimi ekranami, ale po aktualizacji Android Auto ma wyświetlać nowy interfejs bez względu na proporcje wyświetlacza.

Android Auto 8.5 może więc oznaczać przybliżenie kierowców do nowego wyglądu interfejsu w samochodzie. Szkoda, że temat realizowany jest dopiero teraz. Google zapowiedział zmiany w maju bieżącego roku, deklarując, że w Androidzie Auto pojawią się "latem". Jak widać, poślizg jest spory, bo nim nowy interfejs faktycznie będzie dostępny choćby w większości samochodów, minie jeszcze pewnie przynajmniej kilka tygodni, jak nie miesięcy.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)