Android Auto i Google Stadia w samochodzie? To możliwe, gdy ma się zrootowany smartfon

Android Auto i Google Stadia w samochodzie? To możliwe, gdy ma się zrootowany smartfon

Android Auto pozwala na dużo więcej ze zrootowanym smartfonem, fot. YouTube/Google Stadia Italia
Android Auto pozwala na dużo więcej ze zrootowanym smartfonem, fot. YouTube/Google Stadia Italia
Oskar Ziomek
19.10.2020 12:03, aktualizacja: 22.10.2020 19:22

Android Auto w samochodzie to głównie nawigacja, odtwarzacz muzyki, zestaw głośnomówiący do telefonu i powiadomienia. Okazuje się jednak, że w parze ze zrootowanym smartfonem można dużo więcej – jak udało się pokazać serwisowi Google Stadia Italia, Android Auto jest w stanie działać nawet w parze z Google Stadia, a tym samym pozwalać użytkownikowi grać w gry na ekranie systemu infotainment w samochodzie.

Naturalnie takie rozwiązanie po pierwsze nie jest obsługiwane w standardzie, a po drugie należy je uznać za bezpieczne tylko na postoju. Mimo wszystko ciekawe jest jednak, że całość udało się komuś zmusić do działania. Warto zaznaczyć, że w przypadku zrootowanych smartfonów i użyciu dodatkowych aplikacji, Android Auto może być w praktyce wyświetlaczem dla dowolnej uruchomionej aplikacji w smartfonie – stąd możliwość uruchomienia gier na ekranie w samochodzie.

Stadia on Android Auto | [ROOT & AASTREAM]

Kierowcom, którym brakuje wyboru aplikacji dostępnych na Androida Auto oficjalną drogą warto przypomnieć, że już niedługo sytuacja powinna ulec znacznej poprawie. Google niedawno udostępnił odpowiednie biblioteki, które pozwalają twórcom z firm trzecich pisać własne programy, które będą działać na ekranie w samochodzie. W Androidzie Auto pojawią się tym samym nowe nawigacje czy aplikacje pomagające znaleźć stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Niestety, niezależnie od tego Android Auto wciąż ma problemy z poprawnym działaniem, a najbardziej frustrującym kłopotem pozostaje bełkot lektora podczas odczytywania powiadomień. Teoretycznie Android Auto wciąż nie jest oficjalnie obsługiwany w Polsce (choć oczywiście generalnie działa w smartfonach z Androidem 10 i nowszym bez "kombinowania"), ale warto pamiętać, że przed serią felernych aktualizacji z początku 2020 roku, powiadomienia były odczytywane poprawnie – także po polsku.

Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)