Android Auto już wkrótce w Polsce. Google oficjalnie zapowiedział premierę

Android Auto już wkrótce w Polsce. Google oficjalnie zapowiedział premierę

Android Auto już wkrótce oficjalnie dostępny w Polsce/fot. materiały prasowe Honda/Accura
Android Auto już wkrótce oficjalnie dostępny w Polsce/fot. materiały prasowe Honda/Accura
Arkadiusz Stando
03.12.2020 21:05, aktualizacja: 03.12.2020 21:15

Google poinformował dziś o planach rozwojowych dla Androida na następnych kilka miesięcy. Wśród nich pojawiła się ważna informacja dla użytkowników z Polski. Android Auto będzie dostępny dla użytkowników posiadających smartfony z systemem Android w wersji od 5 do 9.1.

Już wkrótce Android Auto trafi do Polski. Co prawda nie poznaliśmy dokładniej daty, to już wiemy, że do naszego kraju trafi maksymalnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Spodziewamy się, że oficjalne udostępnienie aplikacji w Polsce poprawi jej działanie. Jak dotąd kierowcy miewali wiele problemów, na przykład z lektorem, który nie chciał czytać SMS-ów.

Jak dotąd, z Android Auto skorzystać mogli jedynie użytkownicy urządzeń korzystających z systemu Android 10 (i wyższym), bez potrzeby pobierania, gdyż aplikacja jest w nim już wbudowana. W momencie, gdy Google oficjalnie udostępni ją w Polsce, osoby posiadające smartfon z systemem Android w wersji od 5 do 9.1, będą mogły ją pobrać bezpośrednio ze Sklepu Play. Oczywiście, jak dotąd dało się zainstalować Android Auto ręcznie, poprzez pobranie pliku instalacyjnego APK – jak to zrobić przeczytasz tutaj.

Google udostępni Android Auto oficjalnie w 36 krajach

Kraje które otrzymają wkrótce Android Auto: Albania, Angola Armenia, Belgia, Białoruś, Botswana, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Holandia, Indonezja, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja Słowenia, Szwecja, Tajlandia, Turcja, Ukraina i Węgry.

Informacja o oficjalnym udostępnieniu Android Auto w Polsce powinna ucieszyć kierowców korzystających z aplikacji. Chociaż jest on częścią systemu Android 10 dostępnego w Polsce już od dawna, to korzystanie z niego sprawiało wiele problemów. Wspomniana wcześniej sytuacja z lektorem nie czytającym wiadomości jest najlepszym przykładem. Wówczas Google zasłaniał się "oficjalną obsługą tylko kilku języków". Idąc tym tokiem myślenia oczekujemy stabilnego działania Android Auto po oficjalnym wprowadzeniu aplikacji do Polski.

Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)